TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Další body do tabulky

16.10.2013 16:14

Kdyby nám někdo v pátek večer (kdy se nám plánovaná sestava hroutila jak domeček z karet) řekl výsledek sobotního zápasu, tak bych si asi poklepal na čelo a dotyčnému dal 24 kč na tramvaj do Ústavu dr. Chocholouška. :-)

V sobotním odpoledni přivítalo naše Áčko soupeře ze Sedlčan.Hra v začátku nepřinesla většího vzruchu na hřišti,hosté byli sice trochu více na balonů , ale jen do té doby než se zranil hráč soupeře po střetu s naším obráncem.Zranění nevypadalo vůbec dobře a byla zapotřebí jak nosítka tak i sanitka.Od té doby se náš tým osmělil a začal být o něco aktivnějším a začal si vytvářet i šance.Soupeř sice také,ale víc než k velkému vápnu se nedostal.Náš první gól se zrodil po vhazování O.Měchurou k nohám J.Vitáska,který nastoupil na hrotu , se v rychlosti obtočil kolen bránícího hráče a pěknou střelou na vzdálenější tyč překonal hostujícího brankáře.Další naše šance přicházeli po kombinacích hlavně v ose Vitásek , Pavlík , T.Černý.

Náš golman v první půli moc práce neměl a co už mířilo do brány tak chytil. Jedinou velkou šanci na vyrovnání měli hosté na konci poločasu, kdy z trestného kopu trefil exekutor jen naštěstí pro nás břevno.

To však neplatilo v druhém poločase. Jak ne nepříjemným zvykem, druhé poločasy nejsou naší silnou stránkou. Ihned v úvodu druhé půle hosté po sólu útočníka mezi naší obranou srovnali stav na 1:1. V tu dobu naše mužstvo bylo více pod tlakem. Bohužel v tomto okamžiku padl do naší sítě druhý gól. Po zaváhání a nekoncentraci našeho golmana,který ač neatakován propustil přihrávku od naší obrany a v podstatě stejným způsobem jako dostal v lize mistrů plzeňský golman…..,mu míč pod nohou proklouzl do branky.

Prohrát tímto gólem by bylo asi již opravdu kruté.

Po této situaci, ale nastala klíčová desetiminutovka, která měla vliv na celý zbytek zápasu. V zápětí po inkasovaném gólu náš golman chytil jasný gól, když z hranice penalty se snažil tvrdou ranou k tyči umístit hostující záložník míč do sítě se však Z.Dudič vytáhl excelentím zákrokem. Další zlom v utkání bylo oboustranné zranění domácího P.Plívy a hostujícího obránce po střetu hlavami.Nutné bylo obustranné střídání.Po necelých 5 minutách byl vyloučen hráč hostí po zbytečném nakopnutí našeho obránce bez míče.Od té doby naše mužstvo převzalo iniciativu zápasu a v podstatě bylo jen otázkou času,kdy padne vyrovnávací gól.Padl po individuální akci T.Černého,který obešel dva hráče a přeným centrem našel v malém vápně J.Pavlíka který neměl potíže uklidit míč do odkryté brány.Třetí gól vsítil hlavou po centru z pravé strany P.Sabona a dokonalý obrat zařídil J.Pavlík,který z nějakých 40 metrů přehodil stojící golmana na velkém vápně.Pro něj to v podstatě znamenalo se jen bezmocně dívat,jak míč letí do brány.Hosté pak v oslabení na celý zápas rezignovali a v poklidu se celý zápas dohrával.

Bojovný výkon a předvedená hra by nám mohla  ještě po několik zbývajících  zápasů vydržet.

 

 

Malá Hraštice - Sedlčany B. 4:2 (1:0)

 

Sestava : Dudič - Měchura (75.Pospíšil) , Sojka, Sabon, Petřina , - Plíva (70.Listík), Oktávec , Pazderka , Pavlík - Černý T. , Vitásek

 

Branky : 30.Vitásek , 70. a 80.Pavlík , 75.Sabon ,

Zpět