TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Další bašta padla

06.09.2010 08:15

Zejména díky výkonu v druhém poločasu jsme v dalším kole naší soutěže porazili rezervu Krásné Hory, který jsme podpořili dvěma krásnými góly. Padla tak další bašta pro náš tým. Za poslední tři roky jsme totiž s tímto mužstvem nevyhráli a na svém kontě jsme měli pouze dvě remízy.

Na krásném pažitu se od začátku hrál poměrně slušný fotbal, my jsme se snažili o kombinanční fotbal, domácí svými míči hledali především útočníka s číslem deset, který představoval pro nás největší nebezpečí. Obrany však nad útokem na obou stranách dlouho vyhrávaly. My jsme byli aktivnější, jenže jsme si vyloženou šanci v první půli prakticky nevytvořili, spíše to byly pološance. Střela J. Pavlíka po trestném kopu O. Fafejty, stejně jako hlavičky stejného hráče a M. Stupala šly ale vedle. A když i dělovka P. Pazderky skončila v ochranné síti nad břevnem domácí branky, zahrozili i Krásnohorští. Za obranu si naběl domácí útočník, ve vyložené šanci ho ale vychytal náš brankář.

Do druhého poločasu vstoupilo aktivněji domácí mužstvo, jenže kromě několika rohů a střel mimo z toho nic nevytěžilo. Náš tým se rozehrával pomaleji, ale o to důrazněji. Postupně jsem převzali iniciativu na svoje kopačky a když domácí hráči začali odcházet fyzicky, byla jen otázka času, kdy vstřelíme první gól. A ten stál opravdu za to! Ve středu pole se k míči dostal P. Pazderka, mezi obránci uvolnil M. Klementa, ten přihrávkou našel M. Stupala, který vymetl pravý horní roh domácí branky.

Náš tlak se dál stupňoval, nebezpeční jsme byli jak ze hry, tak i po standardních situacích. Brankář však své mužstvo několikrát podržel, takže dával svému týmu naději na zvrat. Domácí se do hry dostávali sporadicky, hlavně díky trestným kopům, které ale naštěstí zahrávali žalostně. Jejich největší šanci, střelu zpoza vápna, bravůrně vytáhl ze šibenice Z. Dudič. V závěru jsme taktickou hrou na polovině domácích kontrolovali hru a když rozhodčí ukázal, že bude nastavovat tři minuty, udeřili jsme podruhé. Na pravé křídlo si zaběhl P. Pazderka, dostal krásnou přihrávku, uvolnil se a nádherným centrem našel hlavu M. Klementa, který nezadržitelně skóroval a dovršil tak naše zasloužené vítězství.

Branky: 58. M. Stupal, 90. M. Klement

Sestava: Z. Dudič - R. Sojka, P. Burian, P. Sabon, P. Kardinál - M. Klement, P. Pazderka, O. Fafejta,  L. Černý (63. J. Oktávec)- M. Stupal (66. J. Vitásek), J. Pavlík (85. M. Poláček)

     

Zpět