TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

3 body z venku

26.05.2014 19:00

Ač v nekompletním složení odjel náš tým do nedalekých Rosovic s cílem bodovat.Domácí již v podstatě o nic zásadního nehráli,snad jen o získání reputace z minulého kola,ve kterém podlehli na Dobříši 0:5.Proto i v této situaci jsme čekali těžký boj o body,které nutně potřebuje.

Zápas se ale naštěstí pro nás vyvíjel hned z počátku velice slibně.Ihned z první vážnější situace jsme po zahrávaném rohovém kopu P.Plívou šli do brankového vedení.Po tomto rohu se míč odrazil na velké vápno kde již čekal osamocený J.Oktávec a tvrdou střelou k pravé tyči umístil nechytatelně míč do domácí sítě.Rychlý gól nás trochu uklidnil a v podstatě hned z další vážnější situace jsme šli již do dvoubrankového vedení.Podobná situace jako při prvním gólu.Zahrávaný roh P.Plívou,skvělý náběh P.Sabona a jeho přesná hlavička v desáté minutě nás uklidnila ještě více.Třetí gól nenechal na sebe dlouho čekat.Třetí rohový kop a třetí gól v síti domácích.Skoro totožná situace jako při první brance.Centr P.Plívy a míč J.Oktávec uklidil opět pěknou střelou k levé tyči do branky.Nutno podotknout,že polovinu gólů mají na svědomí naši hráči dobře pracující při těchto standardních situacích ve vápně.Ojedinělou šanci domácích zmařil J.Vitásek,když střelu domácího útočníka z úhlu pěkným zákrokem zlikvidoval.

První poločas skončil pro nás příjemným výsledkem 0:3.

Ve druhém poločase hosté sice začali aktivněji,ale hned z naší další šance jsme přidali čtvrtý gól.Rozehraná standardní situace P.Plívou,pěkný a hlavně povedený náběh P.Buriana který hlavou našel v malém vápně P.Sabona a ten zcela osamocen doklepnul v poklidu míč do prázdné branky.To běžela zhruba 60 minuta a bylo pomalu po zápase.

Asi největší šanci měli domácí ke konci zápasu po drobném zaváhání P.Buriana.J.Vitásek však skvělým zákrokem vychytal domácího útočníka.Po tomto zakončení sice skvělý rozhodčí Hruška odpískal po udělené výhodě domácímu hráči ještě šanci trestného kopu z hranice vápna,ale i tak si domácí útočník na našeho golmana nepřišel.Sice krásná střela k levé tyči,ale skvělý J.Vitásek vytáhl opět výborný zákrok.

Nutno podotknout,že celý tým fungoval tak jak jsme si před utkáním řekli.Hlavním strůjcem našeho bodového a konečně i gólového úspěchu byla naše perfektní záloha.Oba střední záložníci J.Oktávec a P.Sabon si připsali po dvou brankách a plnohodnotně zastoupili naše útočníky kteří sice vyšli střelecky naprázdno,ale jejich aktivní hra dělala nemalé komplikace domácí obraně.V poslední době je nutno podotknout,že je skvěle z levé zálohy doplňuje dobře hrající M.Jiráň.Důležitým faktorem úspěchu byla také dobře organizovaná obrana,která v podstatě nic převratného domácím v tomto zápase neumožnila.

 

 

Rosovice A - Malá Hraštice 0:4 (0:3)

(24.5. od 17:00h hřiště Rosovice)

 

Sestava : M. Hraštice: Vitásek - Černý L., Burian, Kardinál, Petřina - Plíva, Oktávec, Sabon, Jiráň(78.Listík) -  Blatnický, J. Pavlík

 

Branky: 3. a 18. Oktávec , 10. a 60. Sabon


 

 

Zpět