Zbytečná ztráta bodů

24.01.2011 22:40

Téměř s hodinovým zpožděním začalo naše další utkání zimního turnaje ve Střešovicích. Pořadatelům udělalo čáru přes rozpočet celonoční sněžení, na plochu napadla vrstva skoro 10 centimetrů, takže její úklid se protáhl a utkání začalo o mnohem později než se plánovalo.

Tato skutečnost jakoby nalila do nohou našeho mužstva, které tentokrát tvořil mix áčka a béčka, olovo, hráči se těžce v úvodu utkání pohybovali a tak přenechali iniciativu na kopačkách Krňan. Jenže ani jejich hráči až na dvě tři akce nepředváděli bůh ví jaký fotbal. Naše hra byla dál velmi nepřesná, lehko jsme ztráceli míče, hráči se pouštěli do soubojů, které většinou prohrávali. Jak už to ale ve fotbale bývá, paradoxně jsme šli do vedení my. Prakticky z první povedené akce jsme vstřelili gól, když J. Pavlík z první narazil F. Šustovi, ten se do míče opřel a z dobrých 20 metrů se trefil k vzdálenější pravé tyči soupeřovy branky.

To bylo signálem ke zvýšení naší aktivity, najednou jsme začali našeho soupeře mlýt a nebýt nepřesnosti v koncovce mohli jsme vést o více než o jednu branku. Jenže jsme si nepohlídali protiútok po pravé straně Krňan, ty šly do přečíslení, hrozbu jsme odvrátilii, jenže k odraženému míči se dostal krňanský záložník a střelou zpoza šestnáctky, která lízala levou tyč, vyrovnal. To nás ještě nesrazilo do kolen, dál jsme praktikovali hezký fotbal a po rohovém kopu M. Klementa jsme se také dostali do vedení 2-1. Parádní hlavičkou skóroval O. Fafejta.

Prostřídání o přestávce nás opět dostalo do bídy úvodu prvního poločasu, z které jsme se ale tentokrát prakticky po celý druhý poločas nedostali. Soupeř měl mnohem lepší pohyb po hřiští, což zúročil velkým tlakem, kterému naše obrana jen stěží odolávala. Už proto, že hráči v ní také dělali řadu chyb stejně jako ostatní spoluhráči. A nebýt výborného J. Vitáska mohl soupeř skóre srovnat mnohem dříve než až v 75. minutě, a to opět střelou z hranice šestnáctky o tyč, tentokrát o pravou. A aby všeho nebylo dost, v závěru jsme se dorazili sami, když v poslední minutě srazil centrovaný míč do vlastní branky M. Jiráň.

Branky: 28. F. Šusta, 36. O. Fafejta

Sestava: J. Vitásek - O. Měchura (41. B. Křivonoska), P. Burian, O. Fafejta, L. Černý (41. M. Jiráň) - M. Klement, P. Sabon, J. Mik (41. P. Pazderka), P. Plíva (60. L. Černý) - F. Šusta (65. J. Mik), J. Pavlík (70. O. Měchura)

Utkání se kvůli zpoždění hrálo dvakrát 40 minut.