Zduchovice - Malá Hraštice 1 : 0 (0 : 0))

30.06.2010 19:19

I přes velmi dobrý výkon v úvodním kole jsme si ze Zduchovic body nepřivezli. Po většinu utkání jsme byli jasně lepším týmem, jenže naši hráči opět doplatili na naší starou bolest, kterou je zakončení. Zejména v prvním poločase jsme neproměnili několik vyložených příležitostí. Také v druhé půli jsme mohli několikrát skórovat, jenže bez úspěchu, a tak paradoxem utkání bylo, že ho nakonec rozhodla branka z dvojnásobného ofsajdu.

Domácím patřil jen úvod utkání, které se hrálo na hrbolatém terénu, který hráčům ztěžoval kontrolu míče, jenže pak už jsme ovládli hřiště a přicházely i šance. Už v osmé minutě neproměnil samostatný nájezd J. Pavlík, poté nezakončil M. Klement a do třetice V. Kardinál. Jedna z nejhezčích akcí utkání se udála v 28. minutě, kdy z dobrých 25 metrů napřáhl ke střele M. Poláček, jenže jeho táhlou střelu mířící do šibenice domácí brankář, který byl daleko nejlepším hráčem Zduchovic, bravurně vytáhl na roh. Poté jsme J. Pavlíkem dopravili míč do sítě, jenže gól nemohl být uznán pro ofsajd, protože za naším hráčem byl pouze jeden obránce domácích. Do poločasu ještě mohli přidat další gól J. Pavlík, jehož sražení v šestnáctce rozhodčí nepotrestal pokutovým kopem  a V. Batulka, jenž mířil vedle soupeřovy branky.

Úvod druhého poločasu patřil opět domácím, kteří se nakopávanými míči dostávali na naší půlku, jenže nic ze svého tlaku kromě střely, která lízala břevno, nevytěžili. A tak ke slovu přišli opět hosté a v 58. minutě po chybě obrany mohl skórovat opět J. Pavlík, jenže brankář byl u míče dřív. Poté V. Batulka z první pálil vedle a pak znovu Víťa, v největší šanci druhého poločasu, sám před brankářem ho nadvakrát nepropálil.

Domácí, kterým viditelně ubývali síly, se zmohli jen na nakopávané míče, což se jim nakonec paradoxně vyplatilo. Po jednom takovém pasu přebíral útočník míč v jasném ofsajdu, jenže domácí pomezní nechal Zduchovice hrát, Z. Dudič první střelu vyrazil, druhá už směřovala do branky, jenže tam další hráč stojící v dalším ofsajdu míč doklepával do prázdné branky. Tato situace samozřejmě vyvolala nervozitu na hřišti, takže zbytek utkání byl plný faulů, k čemuž přispěl i velmi nepřesný rozhodčí, který nám upřel zejména trestný kop na hranici šestnáctky za sražení J. Sauera, který v té době už hrál třetího útočníka, a neudělil červenou kartu domácímu hráči, který už měl před tím žlutou kartu za strčení do protihráče, za brutální faul v naší šestnáctce na M. Klementa.

Sestava: Z. Dudič – M. Poláček. J. Sauer, R. Sojka, P. Kardinál, - L. Černý, M. Klement, J. Oktávec (60. D. Grafnetr), V. Batulka (80. T. Krotil) – V. Kardinál (65. J. Listík), J. Pavlík

Z. Makovička: Hráči si za svůj výkon zaslouží ode mě pochvalu. Takové hřiště, jaké bylo ve Zduchovicích, samozřejmě nahrává domácím, kteří jsou na něm zvyklí hrát, naopak brání kombinační hře, kterou naopak prosazujeme my. Přesto jsme byli určitě lepším týmem, o výsledku nakonec podle mě ani tak nerozhodlo sporné posouzení gólové situace, ale to, že jsme před tím nedali řadu tutovek. V té době jsme totiž měli vést už nejméně 3-0 a nebylo o čem diskutovat! S ohledem na neproměňování šancí proto dávám mužstvu sedmičku, i když za předvedenou hru s ohledem na terén by si zasloužilo vyšší ocenění.