Zbytečná prohra

30.10.2011 22:24

Naše oslabené áčko, opět chybělo pět hráčů, tentokrát nenavázalo na předešlé dobré výkony a nezvládlo další utkání s bezprostředním soupeřem v tabulce.  V Krásné Hoře totiž prohrálo 2-3.

Úvod utkání přitom tomu vůbec nenasvědčoval. Naši hráči od zahajovacího hvizdu jednoznačně převyšovali soupeře, dobře kombinovali, vytvářeli si tlak, který jsme ale nepotvrdili přesným zakončením. Přitom jen v prvních deseti minutách jsme vystřelili snad pětkrát na branku, jenže střely neměly ani patřičnou razanci, ani správný směr, takže domácí gólman si s nimi lehce poradil. Tlak jsme mohli zužitkovat po přihrávce J. Pavlíka na zcela volného R. Fafejtu, který ale místo střely z malého vápna si míč ještě zpracovával, ten mu na nerovném terénu odskočil a bylo po šanci.

Domácí tým se rozehrával pomalu a pokud se dostal do zakončení, tak střely míjely naši branku z úctivé vzdálenosti. Jenže přišla chyba v útoku, následoval rychlý brejk domácích, nesmyslný bodyček R. Sojky na již stojícího krásnohorského útočníka a ze správně nařízeného trestného kopu šli domácí jedinou střelou na naši branku v prvním poločase do vedení.

V závěru prvního dějství jsme opět byli lepším mužstvem, jenže P. Plíva volil tvrdou střelu místo umístěné, takže domácí brankář si s ní opět poradil a míč vyrazil do bezpečí. Potom R. Fafejta zcela sám na vápně místo vniknutí do šestnáctky a zakončení se s míčem točil jako káča, až o něj přišel. Těsně před přestávkou potom stejný hráč nezužitkoval centr z pravé strany a v záklonu sám před brankou hlavičkoval nad domácí svatyni.

V úvodu druhého poločasu jsme si opět vytvořili tlak, na domácí branku se valil jeden útok za druhým, pomoct nám nakonec musel obránce, jehož přihrávku vystihl P. Plíva a skóre srovnal. Místo toho, abychom soupeře dorazili, nepochopitelně jsme polevili. Krásná Hora zvolila jednoduchou taktiku, vynechala svou zálohu a její hráči míče nakopávali, s čímž si obrana hostů evidentně nevěděla rady. Nehlídaní útočníci tak lacino dali hned dva góly, přičemž si vytvořili další dvě tři vyložené šance, naštěstí se kopali za uši, takže naši branku ani netrefili.

My jsme ovšem mohli také skórovat. Po gólu volala zejména střela M. Klementa, kterou domácí brankář vytáhl ze šibenice. Potom P. Burian v pádu sám před brankou netrefil míč. Teprve až pět minut před koncem využil trestný kop P. Sabon a skóre stáhl na rozdíl jediné branky. Do konce utkání si však domácí chytrou hrou výsledek pohlídali, takže se nám skóre srovnat už nepodařilo.

Branky: 54. P. Plíva, 86. P. Sabon

Sestava: J. Vitásek - R. Sojka, P. Burian, P. Sabon, L. Černý (74. F. Šusta) - P. Plíva (78. P. Pazderka), M. Klement, R. Fafejta, M. Jiráň - J. Pavlík, J. Velík (61. O. Měchura)