Zápas - blbec

13.09.2010 07:58

Na překrásném hřišti v Dalekých Dušníkách jsme do utkání vstoupili skvěle, po dvou pěkných akcích jsme po deseti minutách vedli 2 - 0. Jenže hrubé individální chyby umožnily domácím doslova zadarmo výsledek prvního poločasu otočit. V druhém dějství jsme soupeře tlačili, jenže po neuznaném regulérním gólu jsme si díky ztrátě koncentrace nechali dát z brejků dva góly, abychom v závěru výsledek jen zkorigovali na konečných 4 - 5 pro domácí mužstvo.

Utkání začalo opožděně, původně delegovaný rozhodčí nepřijel, proto domácí funkcionáři sehnali náhradního. Nevěděli však, že delegován byl jiný rozhodčí, který ale přijel pozdě, takže si stoupl v průběhu prvního poločasu alespoň na lajnu. Jak se později ukázalo, bylo to jeden z rozhodujících momentů utkání.

Naše mužstvo začalo ve velkém stylu, hráči se dobře pohybovali, zatlačili soupeře na jeho polovinu a ten začal dělat chyby. Do vedení jsme šli asi v páté minutě, když po trestném kopu se k míči  dostal v šestnátce J. Pavlík a nezadržitelně skóroval. Druhý náš gól na sebe nenechal dlouho čekat. Soupeř ztratil na půlce míč, J. Oktávec ho vyvezl, našel J. Pavlíka, ten si ho narazil s M. Klementem, z první vystřelil a rázem to bylo 2 -0 v náš prospěch.

Chvílemi zoufalí domácí řešili všechny situace nákopy, jeden z nich ani ne po dvou minutách podskočil P. Sochor, za ním stojící domácí útočník se k míči dostal jako slepý k houslím, zasekl si ho a ránou do šibenice asi z osmi metrů snadno snížil. Dál jsem domácí mužstvo tlačili, jenže většina našich střel šla daleko od domácí branky. A tak přišel trest. Domácí mužstvo z ojedinělé akce vytěžilo trestný kop, lehký míč si ale náš brankář ztlumil před sebe, jenže uklouz, na míč nedosáhl a volný útočník skóre srovnal. Po chvíli se situace opakovala, trestný kop domácí využili díky špatnému postavení našeho brankáře, který si nehlídal svou tyč. Také my jsme měli řadu možností, včetně trestných kopů z hranice šestnáctky, jenže našim střelcům doslova zvlhl prach.

Druhý poločas jsme začali ohromným náporem, domácím jsme dobrou čtvrthodinku prakticky nepůjčili míč, ti bránili až v devíti mužích, jenže ne a ne trefit branku. A pak přišla asi 60. minuta a zřejmě rozhodující situace utkání. J. Pavlík si hlavou obhodil na šestnátce domácího obránce, vystřelil, další bek stojící před brankou odkopem trefil Honzovu holeň a od ní se míč odrazil do branky. Domácí sklopili hlavy a šli do středového kruhu, kam ukazovalo gesto hlavního sudího. Jenže do titulní role se vnutil dodatečně delegovaný rozhodčí Marek, který začal mávat a hlavního arbitra upozornil na údajnou ruku střílejícího hráče, kterou viděl snad jen on. Hlavní rozhodčí bohužel svůj původní verdikt odvolal a jasně regulérní branku neuznal.

Naše mužstvo tato křivda evidentně rozhodila, díky ztrátě koncetrace i nerozhodnosti obránců jsme pouštěli domácí do brejků, kteří dva využili a šli paradoxně do tříbrankové vedení. Ke cti našich hráčů je třeba uvést, že ani za této nepříznivé situace se nevzdali, znovu se vrhli do útoku a domácí mužstvo může mluvit o velikém štěstí, že jsme nevyrovnali. Nejprve čistý hattrick dokonal J. Pavlík střelou z trestného kopu, když se míč odrazil od břevna do zad brankáře a odtud putoval do sítě. Poté rozhodčí přehlídli dvě sporné situace ve vápně domácích. Nejprve obránce evidentně držel P. Buriana při výskoku na centr z rohu a po chvíli penaltou neocenili šprajc na J. Vitáska. Na rozdíl jediné branky pak snížil P. Burian po akci M. Klementa, kterého střelu domácí brankář jen vyrazil k nohám Petra a ten míč dorazil do prázdné branky. Rozhodčí bohužel nastavil jen dvě minuty, i když hra byla přerušena zejména při neuznané brance mnohem déle. Nakonec jsme ale mohli vyrovnat, jenže hlavička P. Buriana, který se v závěru vytáhl do útoku, šla jen těsně mimo soupeřovu branku.

Branky: 5., 11., 84., J. Pavlík, 88. P. Burian

Sestava: Z. Dudič - R. Sojka, P. Burian, P. Sabon, L. Černý (41. F. Šusta) -  P. Sochor (58. O. Měchura), P. Pazderka, J. Oktávec,  M. Klement - J. Pavlík, O. Fafejta (76. J. Vitásek)