Začátek přípravy

31.07.2011 21:54

O tomto víkendu začala naše mužstva přípravu na nový ročník. Po ranním sobotním běžeckém tréninku se  kombinované mužstvo v sobotu odpoledne utkalo s posíleným mužstvem Prostřední Lhoty. V neděli se pak neúplné áčko střetlo s týmem Velké Lečice.

Malá Hraštice (komb) - Prostřední Lhota 2-5 (1-3)

Přijali jsme nabídku posíleného mužstva Prostřední Lhoty, které mělo už týdenní přípravu a dva přáteláky za sebou, a místo tréninku jsme s ním sehráli v kombinované sestavě první přípravné utkání. Soupeř byl díky dvěma novým středním záložníkům, kteří jasně přehráli naše, lepším mužstvem a brzo šel do vedení. My jsme postupně hru vyrovnali, jenže dvakrát P. Sabon a jednou J. Pavlík ani jednou ze svých jasných vyložených šancí neproměnili. A tak soupeř po naší chybné rozehrávce posléze zvýšil na dva nula. Zkorigovat výsledek se nám podařilo po perfektně zahraném rohovém kopu P. Plívou, když se hlavou trefil J. Pavlík. Těsně před přestávkou však soupeř opět po naší hrubici utekl o dvě branky. V druhém poločasu jsme se snažili o vyrovnání, snížit na rozdíl jedné branky se podařilo J. Pavlíkovi, to však bylo z naší strany vše. Soupeř vyrážel do rychlých brejků, naštěstí s koncovkou byl hodně na štíru. V závěru se mu však podařilo vstřelit dva góly a tak vyhrál zaslouženě o tři branky.

Sestava: J. Vitásek - O. Měchura, M. Poláček, M. Klement, L. Černý - P. Plíva, J. Oktávec, P. Sabon, M. Jiráň - J. Pavlík, T. Krotil, střídali V. Obrmajer, F. Šusta

Malá Hraštice - Velká Lečice 1-1 (nedohráno)

V přeci jenom kompletnější sestavě, stále však bez čtyř hráčů základní sestavy, jsme v neděli odehráli další zápas, který ale bohužel nebyl dohrán pro těžká zranění hráčů. Nám se opět nedařila rozehrávka, zejména hráči zálohy nedali kloudnou ofenzívní přihrávku, dlouho jsme proto nebyli před brankou soupeře nebezpeční. Až po tutovce hostů jsme se probudili, jenže J. Pavlík netrefil z hranice vápna prázdnou branku. Po další šanci soupeře jsme předvedli jedinou pěknou přímočarou akci poločasu, po které skóroval po uvolnění F. Šustou L. Černý. Na dva nula mohl zvýšit M. Slavík, který je u nás na zkoušku, jenže jeho střela šla jen těsně vedle prázdné branky. A tak přišla hrubá chyba M. Klementa, samostatný nájezd soupeře a bylo srovnáno. To už se schylovalo k závěru poločasu, když došlo k nemilé události. Hráč soupeře si předkopl míč, M. Klement ho chtěl odkopnout, lečický hráč šel do skluzu a Míra ho vší silou trefil. Výsledek? Zlomená noha hostujícího hráče, náš to odnesl naštěstí jen naraženým nártem a nataženými vazy. Soupeři se po této události dohodli, že utkání ukončí.

Sestava: J. Vitásek - L. Černý, M. Klement, O.Fafejta, M. Jiráň - P. Plíva, J. Oktávec, P. Sabon, M. Slavík - J. Pavlík, F. Šusta