Začala příprava

27.07.2010 10:53

V neděli 25.7. začala utkáním s dorostem Dobríše naše příprava na nový ročník. Po chvílemi jednoznačném, chvílemi vyrovnaném utkání jsme prohráli vysoko 3 - 9. Vzhledem k tomu, že chybělo několik hráčů základní sestavy byl rozdíl ve výkonností mezi oběma týmy někdy až markantní.

"Přesto si myslím, že utkání mělo smysl," řekl tréner Z. Makovička. "Především v tom, že jsme se utkali s velmi dobrým týmem, který všechny naše chyby, zejména v rozehrávce, tvrdě trestal. Pokud jsme ale dávali včas míče od nohy, tak jsme s rychlým a technickým soupeřem srovnali krok! To by mělo být poučení pro naše hráče! Překvapila mě ale neomluvená absence některých členů kádru. O utkání věděli více než měsíc, přesto jim nestálo ani zato se omluvit! Jak je vidět, jejich nezodpovědný přístup je v nich zakořeněn mnohem více než jsem si myslel. Naštěstí máme ještě dost času tento jejich nešvar odstranit. Dalším negativem bylo opětovné zranění kotníku P. Pazderky."

Naše sestava: Z. Dudič - R. Sojka, M. Poláček, O. Fafejta, O. Měchura (J. Vitásek) - P. Sochor, M. Klement, L. Černý, J. Oktávec, P. Plíva (P. Pazderka) - J. Pavlík.

Branky. O. Fafejta, J. Vitásek (p), J. Pavlík (p)

Vykrystalizoval se také plán přípravy. Během ní odhrajeme devět přípravných uktání včetně toho s dorostem Dobříše a poháru se Sedlčany. "Už ve středu to bude utkání s rezervou St. Hutě, o víkendu to budou střetnutí s Pičínem a Kytínem, vždy na jejich hřišti. Další středu se utkáme doma s rezervou Nového Knína. O dalším víkendu odehrajeme turnaj na Mokrovratech, kde absolvujeme opět dvě utkání. Na další týden místo jednoho tréninku si dáme odvetu se St. Hutí a pak to bude už pohárové utkání s rezervou Sedlčan. Béčko by v té době mělo hrát buď se starými pány Knína nebo rezervou Čísovic. To doladíme, až se V. Kardinál vrátí z dovolené."

Účast na trénincích je zatím chabá. "To je další věc. Jestli si někdo myslí, že hrát za béčko znamená netrénovat, tak je na velikém omylu. Jsem rád, že se do přípravy zapojili někteří noví či staronoví hráči, určitě dostanou šanci. Jde však o to, aby se všichni, kteří chtějí za Hraštici hrát, naučili komunikovat! Pokud to ale dělat nechtějí, budou mít smůlu!"