Z letiště tři body

08.05.2011 22:17

Na evidentě největším a také asi nejkvalitnějším hřišti soutěže, v Kamýku, jsme svého soupeře zejména v prvním poločase přehrávali, což jsme také vyjádřili gólově. Ve druhém jsme si již výsledek pohlídali, takže jsme si vyzkoušeli, co to znamená den vést tabulku. Náš nejbližší soupeř, rezerva N. Knína, totiž hrál až v neděli.

V osvědčené sestavě jsme hned od začátku dali najevo, kdo bude diktovat tempo hry. Do svého soupeře jsme se pustili hned od úvodního hvizdu velmi dobrého rozhodčího Hejdy a začaly také přicházet šance, jenže ze hry se ne a ne pořádně trefit do branky. Také rohové kopy jsme v úvodu zahrávali zle, takže se skóre dlouho neměnilo. Až přišla 26. minuta, k zahrávání trestného kopu se postavil M. Klement, který míč posadil přesně na hlavu P. Buriana a bylo to 1-0. Po dalším závaru domácí šanci M. Stupala odvrátili, po chvíli však kapitulovali podruhé. Po další standardce v 31. minutě váhali s odkopem, do míče se nepřesně trefil M. Stupal, což zmátlo domácího obránce, který jeho "haluz" nešťastně dorazil do vlastní sítě. Domácí se zvedli až v závěru poločasu, na našeho brankáře však byli krátcí.

Do druhého poločasu jsme nastoupili bez zraněného P. Sabona, chvíli nám trvalo, než jsme se dostali do tempa. Umožnili jsme tak domácím předvést jejich útočnou fázi. V té době nás podržel opět náš brankář, který vyrazil dvě střely, které měly gólové parametry. Postupně jsem však znovu převzali režii utkání do svých rukou, hráli jsme na jistotu, nikam jsme nepospíchali, jakmile se ale vyskytla příležitost, rychle jsme přecházeli do protiútoku, jenže jsme s koncovkou také vyhořeli. Po gólu volala především šance M. Klementa, který ale zleva domácího brankáře neprostřelil. V samotném závěru jsme už jasně kontrolovali hru a pohodlně jsme tak dovedli utkání ke dvanácté výhře v řadě.

Branky: 26. P. Burian, 31. M. Stupal

Sestava: J. Vításek - R. Sojka, P. Burian, P. Kardinál, L. Černý - P. Plíva (81. O. Měchura), P. Sabon (46. O. Fafejta), J. Oktávec, M. Klement - J. Pavlík (77. M. Jiráň), M. Stupal