Vysoká prohra

20.02.2011 20:23

Do dalšího utkání s třetím mužstvem lounského okresního přeboru Velkou Černocí jsme nastoupili především s hráči, kteří absolvovali zimní soustředění. Po velmi dobré půlhodince, kdy jsme jasně dominovali a vedle dvou pěkných gólů jsme nastřelili ještě břevno a zahodili další dvě vyložené šance, jsme v závěru první půle nechali soupeře vyrovnat po dvou standardních situacích. Druhý poločas už byl po většinu času v řežii našeho soupeře, kterému jsme výhru doslova darovali po řadě individuálních chyb.

Do utkání jsme vstoupili aktivně, vytvořili jsme si tlak, který jsme asi po dvaceti minutách vyjádřili gólem J. Oktávce po přízemní střele k tyči zhruba z dvaceti metrů. Po křídelních akcích jsme mohli zvýšit, jenže F. Šusta i M. Jiráň nedali. A tak přišla chyba v rozehrávce soupeře, J. Oktávec vybojoval míč, posunul ho na hranici šestnáctky zcela volnému P. Sochorovi a ten nás dostal střelou k pravé tyči do dvoubrankového vedení. Po chvíli to mohlo být už tři nula, jenže P. Plíva trefil po ukázkové akci na pravé straně a centru hlavou jen břevno soupeřovy branky.

Od té chvíle jsme však upadli do pasivity, přenechali jsme soupeři, který až do té doby kromě dvou brejků nepředvedl takřka nic, prostor a ten toho využil. Nejprve po rohovém kopu předskočil P. Plívu černocký hráč a hlavou snížil. Za chvíli bylo vyrovnáno po trestném kopu, který jsme soupeře nechali netakticky rychle rozehrát.

Druhý poločas začal jako ze špatného snu. Ani ne po pěti minutách přihrál O. Měchura přímo na kopačky soupeřova útočníka stojícího na hranici našeho vápna a Černoc šla lacino do vedení.  Dál jsme vyráběli jednu chybu za druhou a po nepřesnostech zejména ve středu hřiště nás soupeř po rychlých brejcích trestal. V jednom případě jsme byli opět nedůslední po rohovém kopu Černoce.

Teprve za stavu 2-5 jsme zvedli hlavu a po faulu na P. Plívu se kopala penalta, kterou suverénně proměnil J. Vitásek. Na chvíli se zdálo, že se vrátíme do zápasu, předvedli jsme několik přečíslení, jenže bez zakončení. Naši snahu opět srazily dvě nepřesnosti a rychlé protiútoky vedené jako takřka po celý zápas hráčem V. Černoce s číslem 10, který všechny na hřišti převyšoval o řadu tříd, takže jsme odjeli s vysokou porážkou 3-7.

Sestava: J. Vitásek - R. Sojka (46. M. Jiráň), P. Burian, D. Grafnetr, L. Černý - F. Šusta, J. Oktávec, P. Plíva, M. Jiráň (35. O. Měchura,  60. R. Sojka) - J. Pavlík, P. Sochor

Branky: 21. J. Oktávec, 27. P. Sochor,  61. J. Vitáskek (p)