Výsledek horší než hra

30.01.2011 20:25

Předposlední utkání ve skupině jsme odehráli s jejím favoritem, béčkem domácího týmu, který hraje pražskou 1.B třídu. Jeho někteří hráči nám však byli již dobře známí, šlo evidentě o ty samé fotbalisty, kteří z áčka posílili céčko, které jsme v prvním kole porazili. Tento soupeř byl tentokrát nad naše síly, prohráli jsme 2-5. Rozhodně jsem však nezklamali a dvě třetiny utkání jsme domácím byli vyrovaným soupeřem.

Do zápasu jsme přitom nevstoupili šťastně. Hned první útok domácích po pravé straně přinesl centr na zadní tyč, na M. Klementa byli hned dva útočníci a druhý z nich po prostrčení míče okolo našeho hráče takřka z brankové čáry dostal domácí do vedení (ofsajd?). Jenže to bylo na dlouhou dobu vše, co střešovický tým ukázal. Byli jsme to my, kdo diktoval tempo hry, předvedli jsme řadu pěkných kombinací, které domácí mužstvo jen s obtížemi odvracelo do zámezí či řešilo fauly. Bohužel žádnou standardní situaci jsme nedotáhli do úspěšního zakončení, možná i proto, že chyběl P. Burian. A tak přišla asi 25. minuta utkání. Na levém křídle se uvolnil J. Pavlík, vystřelil na zadní tyč, domácího brankáře pohybem ještě zmátl M. Stupal a bylo srovnáno. Až do konce prvního poločasu jsem byli aktivnějším mužstvem, bohužel jsme svou převahu nevyjádřili dalším gólem.

Také úvod druhého poločasu vyzněl zpočátku v náš prospěch, další velkou šanci zahodil J. Pavlík, jenže asi v 60. minutě přišla naše chyba v rozehrávce ve středu pole, brejk soupeře a domácí šli takřka z ničeho do vedení. Po chvíli mohlo být srovnáno. Opět J. Pavlík vystřelil, tentokrát volil oblouček, který se snášel do šibenice domácí branky, jenže míč jen trefil spojnici tyče a břevna. Místo vyrovnání jsme tak opět inkasovali. Domácí mužstvo dobře zahrálo trestný kop, následovala hlavička nekrytého hráče a bylo to 1-3.

Ke cti našich hráčů je nutné uvést, že ani za tohoto stavu zbraně nesložili, naopak se snažili výsledek zvrátit. Naději vykřesal J. Oktávec, který dostal míč od M. Klementa na hranici šestnáctky, vnikl do ní a překonal domácího brankáře. V závěru jsme hráli doslova vabank, bohužel bez efektu, naopak těsně před koncem jsme po dvou hrubých chybách umožnili domácím upravit na pro ně velice lichotivé skóre 2-5.

Branky: 26. J. Pavlík, 69. J. Oktávec

Sestava: J. Vitásek - M. Klement, O. Fafejta, P. Kardinál, L. Černý - J. Oktávec (75. J. Pavlík) J. Pavlík, (60. O. Měchura), P. Sabon, P. Plíva (60. M. Stupal)- M. Stupal (46. M. Jiráň, 75. P.Plíva), P. Sochor