Vyhrocený, ale nakonec šťastný závěr

22.05.2011 22:25

Po prohře s lídrem tabulky v minulém kole, která nám takřka vzala šanci bojovat o první, a tudíž i jisté postupové místo, jsme nakonec zvládli utkání v Kosově Hoře a vyhráli 4-3. Po velmi dobrém prvním poločase jsme hned v úvodu druhého dějství pustili domácí do hry po laciné penaltě. Naštěstí jsme vždy dokázali na branku soupeře odpovědět, takže jsme si připsali další důležité tři body do tabulky.

S lehce zraněnými M. Klementem a P. Sabonem na lavičce a P. Burianem v záloze jsme vstoupili do utkání velmi dobře a už v sedmé minutě jsme šli do vedení. Po perfektně zahraném trestném kopu zleva P. Plívou se nadvakrát trefil náš nejlepší jarní střelec M. Stupal. Také domácí se snažili o aktivní fotbal, jenže naštěstí pro nás patřičně nezakončili. A tak jsme se radovali podruhé. Po pěkné kombinaci na levé straně se míč dostal k P. Plívovi a ten tvrdou střelou k zadní tyči překvapil domácího brankáře. Do poločasu jsme si vytvořili ještě nejméně dvě tutové šance, jenže hlavičky osamocených P. Buriana a P. Sochora šly jen těsně nad domácí svatyni.

Hned v úvodu druhého poločasu jsme domácí tým vrátili do utkání po vlastní chybě. Domácí hráč vystihl, že náš gólman je venku z branky, vystřelil a míč díky krátkému hřišti směřoval pod břevno. Honza ho ve výskoku ztlumil, jenže když ho chtěl vzít do rukou, uklouzl, čehož využil domácí útočník, který šel sám na branku. Honza ho při snaze vypíchnout míč srazil - jasná penalta a možná i červená karta. Zmatený rozhodčí nezapískal, po chvíli však dal na signalizaci domácího asistenta a pokutový kop nařídil, ovšem bez karetního trestu.

Domácí tým vycítil šanci, jeho hráči všemi možnými i nemožnými prostředky včetně hrubých urážek rozhodčího při komentování takřka každého jeho verdiktu zvýšili svou aktivitu, jenže my jsme odpověděli tím nejlepším způsobem, jakým jsme mohli - gólem. Dlouhý aut R. Sojky našel hlavu střídajícho P. Sabona a bylo to opět o dvě branky. Jenže pak se rozhodčí bál odpískat pokutový kop proti domácím za faul na pronikajího O. Fafejtu a Kosova Hora znovu začala tlačit. Snížila po několika našich nepřesných odkopech, když se odražený míč dostal k domácímu útočníkovi, který prostřeil našeho brankáře, který před tím svou chybu v úvodu druhého poločasu odčinil řadou báječných zákroků.

My jsme odpověděli opět gólem. K míči se dostal J. Pavlík, udělal dva hráče a když chtěl vystřelit, domácí obránce ho hluboko ve vápně srazil. Teď už rozhodčí nezaváhal a z pokutového kopu nás dostal znovu do dvoubrankového vedení J. Vitásek. Domácí v závěru svůj tlak stupňovali i díky až hulvátské podpoře diváků, kteří prakticky celý druhý poločas sprostě nadávali našemu brankáři. Honza to nevydržel a po soupeřově úderu loktem při výskoku, který ale rozhdočí nepotrestal, vzal spravedlnost do svých rukou, útočníkovi nasadil kravatu a povalil ho na zem. To už rozhodčí viděl, písknul penaltu a domácí v poslední minutě snížili na rozdíl jediného gólu. I když se prodlužovaly čtyři minuty, závěr jsme už zvládli a odvezli si cenné tři body.

Branky: 7. M. Stupal, 28. P. Plíva, 63. P. Sabon, 71. J. Vitásek (pen)

Sestava: J. Vitásek - R. Sojka, O. Fafejta, P. Kardinál, L. Černý - J. Pavlík, J. Oktávec (34. P. Sabon), P. Burian (85. O. Měchura), P. Plíva - P. Sochor (58. M. Klement), M. Stupal