Vydřené vítězství

26.09.2010 21:05

Na hřiště v Opičích jamkách přijela hostující Malá Hraštice bez Ondřeje Fafejty a Lukáše Černého v základní sestavě. Hlavní rozhodčí Prinz byl předelegován a tak utkání řídil všem známý sudí z D. Dušník Marek. V deštivém počasí na špatném terénu bylo témeř jasné, že místo fotbalových okamžiků uvidí diváci spíše bojovný fotbal.

Začátek byl z obou stran spíše opatrný, jelikož žádný tým nechtěl ze začátku inkasovat. Do první šance se dostali domácí z darovaného přímého kopu, kterým známý špílmachr Smetana orazítkoval břevno hostujícího brankáře Vitáska. Od té doby byla aktivnější spíše Hraštice, která si vytvořila několik šancí. V největší se ocitl Pavel Sochor, kterého po pěkné přihrávce Pavlíka vychytal brankář Svoboda a tak se šlo do kabin za stavu 0:0.

Druhý poločas začali lépe opět hosté, kteří dokázali, že i na "drnčáku" v Lečici se nechá hrát pěkný kombinační fotbal. Útok podpořil Tomáš Černý (první jeho start v našem dresu), který vystřídal Pazderku a za něj se stáhl do zálohy ortodoxní útočník Pavlík. Změnila se celá struktura hraštické hry, Honza Pavlík rozdával skvělé balóny útočníkům a Tomáš Černý dokázal podržet míč a vytěžit rohové kopy a autové vhazování pro hosty. Jediný gólový okamžik zápasu přišel po skvěle zahraném kopu M. Klementa, který usměrnil do sítě P. Sabon.

Po zbytek zápasu Hraštičané v klidu kontrolovali na polovině soupeře těsné vedení. Nervozita domácích gradovala a ke konci utkání došlo i na slovní poklony od pasu dolů a zákroky, které mají s fotbalem pramálo společného. Ale výsledek utkání to nijak neovlivnilo a rozhodčí, který konec očividně nezvládl, raději zápas ukončil bez nastavení za stavu 0:1.

Branky: 67. P. Sabon

Sestava: J. Vitásek - R. Sojka, P. Burian, P. Sabon, P. Kardinál - M. Klement, J. Oktávec, P. Pazderka (46. T. Černý), P. Sochor - J. Pavlík, M. Stupal