Vítězství jsme uhájili

07.01.2012 15:42

S rezervním mužstvem Sokola Řepy, které hraje pražskou druhou třídu a po podzimu je na třetím místě skupiny A, jsme vyhráli zaslouženě 4-3. Po většinu utkání jsme byli lepším týmem, ač jsme hráli jen v deseti. To proto, že na poslední chvíli nepřišli dva hráči, takže nám pomohl Jan Liška.

S nováčkem v našem týmu M. Durdilem jsme začali aktivně, takže v prvních deseti minutách jsme si vytvořili několik gólových šancí, z nichž hlavně ta J. Lišky volala po gólu. Soupeř byl hodně nepřesný, což nahrávalo naší kombinační hře. Brankář hostů ještě tvrdou střelu M. Černého vyrazil, pak ale udělal při malé domů neuvěřitelnou chybu, míč mu prošel pod nohou a bylo to 1-0. Za chvíli po skvělé akci vybídl M. Durdil pěknou přihrávkou T. Černého, který tvrdou střelou levačkou ke vzdálenější tyči zvýšil náš náskok na dva góly. U třetí naší branky opět asistoval gólman Řep, který přihrál na kopačky stejného hráče a Tomáš uzavřel účet prvního poločasu.

Také v úvodu druhého poločasu jsme rozehráli báječnou partii, neutekly ani tři minuty a J. Liška zužitkoval přihrávku T. Černého. Soupeř se stále více tlačil do útoku, našim hráčům přeci jenom začaly ubývat síly, takže řepští fotbalisté si začali vytvářet více příležitostí. S koncovkou na tom byli ale zle, nakonec jim musel pomoct L. Černý, který chyboval, jeho přihrávku vystihl volný útočník Řep a ten snížil. My jsme si dál vytvářeli šance, gólové střely byly především T. Černého, J. Velíka, M. Durdila a dorážka M. Stupala, jenže brankář soupeře své chyby z prvního poločasu odčinil skvělými zákroky. A když rozhodčí neodpískal penaltu po ruce obránce Řep, soupeř využil dvojí přečíslení a snížil na rozdíl jediného gólu.

V závěru jsme však pozornější hrou srovnání skóre nedovolili a těsné vítězství jsme v pohodě uhájili.

Branky: 22. vlastní. 26. a 35. T. Černý, 47. J. Liška

Sestava: J. Vitásek - F. Šusta, M. Durdil, P. Sabon, L. Černý - J. Velík, J. Liška, P. Plíva - T. Černý, M. Stupal.