Suverénní výhra

17.10.2010 20:26

Naše áčko drží neporazitelnost už pět kol a pomalu stoupá v tabulce výš. Naši dobrou formu tentokrát odneslo mužstvo Kosovy Hory, které jsme v souboji o třetí místo přehráli a vstřelili mu čtyři góly!

Na pozici stopera se nám od začátku soutěže už vystřídalo pět hráčů. Tentokrát se s ohledem na zranění P. Buriana, O. Fafejty a M. Stupala na tento post postavil P. Sabon a svou neobvyklou roli splnil spolu se svými kolegy v obraně na jedničku. Soupeře jsme prakticky za celý zápas nepustili do žádné vyložené šance. Přitom hosté v poli rozhodně nehráli druhé housle, veškerá jejich snaha však končila na hranici našeho vápna. A protože ani v obraně nebyli příliš kvalitní, mohli být rádi, že góly byly jen čtyři.

Hned první naše vážnější akce skončila brankou. Už v třetí minutě jsme zahrávali P. Plívou roh a míč směřující do malého vápna si hostující obránce srazil do vlastní branky. Tento fakt nás uklidnil, hráli jsme ze zabezpečené obrany a vyráželi do nebezpečných brejků. Bohužel jsme v prvním poločase několik slibných příležitostí nevyužili. Gólem zaváněly především dvě šance J. Pavlíka, který sám před brankářem ale nedal.

V úvodu druhého poločasu se soupeř snažil o aktivní napadání našich hráčů, aby je dostal pod tlak, jenže ti většinu situací vyřešili bez problémů. A tak přišla 58. minuta, pěkná akce po naší levé straně, centr P. Plívy do šestnácky, který našel P. Sochora a ten i zásluhou teče hostujícího obránce dostal naše mužstvo do dvoubrankového vedení. Od té doby jsme už dominovali a další branky na sebe dlouho nenechaly čekat. Zasloužil se o ně znovu ve výborné formě hrající P. Sochor. Nejprve se uvolnil na levé straně po samostatné akci a přihrávce J. Oktávce a střelou z velkého úhlu překvapil hostujícho brankáře. Poslední střelecký zápis se uskutečnil po trestném kopu M. Klementa, který z pravé strany obstřelil zeď, přízemní střelu brankář jen vyrazil před sebe a dobíhající P. Sochor dovršil svůj čistý hattrick.

Branka: 3. vlastní, 58., 68., 79. P. Sochor

Sestava: J. Vitásek - R. Sojka, P. Sabon, P. Kardinál, L. Černý - M. Klement, P. Pazderka, J. Oktávec, P. Plíva (69. M. Jiráň) - J. Pavlík (79. O. Měchura), P. Sochor