Suverénní výhra

01.08.2010 19:08

Ke čtvrtému utkání jsme nastoupili na hřišti nedalekého Kytína, který kope 4. třídu na okrese Praha-Západ. Odjeli jsme v kombinované sestavě s borci začínajícími v nově založeném béčku a stálými oporami našeho A týmu.

Výkop byl netradičně už v 15:00, což bylo kvůli velkému vedru pro oba týmy lehce omezující, stejně jako neposekaný trávník, který byl místy až 20 cm vysoký.

Od počátečního hvizdu rozhodčího jsme byli jasně lepším týmem a proto jsme nenechali publikum  na gól dlouho čekat. Ve 4. minutě domácí špatně rozehráli, míč vybojoval Vl. Kardinál a po narážečce s J. Oktávcem otevřel skóre střelou z úhlu. Od té doby uběhlo asi 10 minut, kdy jsme kombinovali povětšinu času na polovině soupeře a diváci hostí už netrpělivě očekávali další branku. Stalo se tak po uniku skvěle hrajícího Sochora, který zleva naservíroval Stupalovi gólovou přihrávku na zlatém podnosu.  Za celý poločas se Kytín jen horko těžko dostával do jakýchkoliv šancí. Veškeré situace na naší polovině řešil s naprostým přehledem nováček v modrobílém dresu Petr Burian. Zato domácí měli v obraně pěkný průvan, museli řešit jeden útok za druhým a proto nebylo divu že Hraštice do poločasu ještě skóre zvýšila. Po přihrávce Křivonosky se ve 41. minutě pěkně trefil Jakub Oktávec a pečetil tak stav, za kterého se šlo do kabin.

Po změně stran udělali novopečení trenéři Luboš Šusta a Jan Pavlík několik změn, tak aby se na place vystřídali všichni hráči, kteří zasáhli do přípravy a kouč Makovička, který byl jako divák, měl z čeho vybírat. Druhý poločas měl podobný průběh jako ten první, pouze s menšími závary v obraně, když odešel tahoun Burian, které ale v klidu vyřešili P. Kardinál společně s brankářem Vitáskem. Ten navíc v 70. minutě chytil i penaltu. Běžela 77. minuta, když si po dlouhém výkopu došel pro míč M. Jiráň, přihrál do šestnáctky, kde už čekal bomber Křivonoska, který se skvěle uvolnil a nekompromisně zavěsil přímo do šibenice. To byl asi poslední zajímavý moment utkání, po zbytek střídala hraštická kombinace bezzubé brejky Kytína.

Luboš Šusta:  Herní projev se mi velice líbil, stejně tak jako pěkné góly, které jsme nastříleli, takže jsem nadmíru spokojen a všem hráčům chci za jejich výkon poděkovat.

Sestava:  Vitásek- Obrmajer, Kardinál P., Burian, Šusta, Kardinál Vl., Oktávec, Mik, Sochor, Křivonoska, Stupal – Sláma, Jiráň, Kudrna, Grafnetr

Branky: 4‘ Kardinál Vl, 14‘ Stupal, 41‘ Oktávec, 77‘ Křivonoska