Splněná povinnost

25.04.2011 21:59

Po zlepšení v závěru prvního a v úvodu druhého poločasu jsme splnili svou povinnost a porazili jsme poslední tým naší soutěže mužstvo Obor na jeho hřišti vysoko 5-1.

Úvod utkání se nám ale vůbec nepovedl. Naše hra trpěla nepřesnou přihrávkou, hráči zcela vypustili to, co nás zdobí, to znamená kombinaci, místo toho jsme míče nakopávali na naše útočníky, kteří si s nimi vůbec nevěděli rady. V této fázi utkání proto nebylo takřka poznat, který tým hraje o postup a který naopak uzavírá tabulku. Byli to proto domácí, kteří si v té době vypracovali dvě slibné příležitosti, vždy však mířili nepřesně.

Teprve asi v 30. minutě se nám vydařila kombinace, P. Plíva vyzval přihrávkou ke skórování M. Klementa, jehož první střelu brankář ztlumil, proto náš hráč musel ještě dvakrát míč dorážet, než přešel brankovou čáru. Od tohoto momentu se naše hra podstatně zlepšila, hráči zlepšili pohyb i přihrávku a do konce poločasu se ještě jednou měnil brankový zápis. J. Pavlík zleva odcentroval, nabíhající M. Klement míč pustil na volného J. Oktávce, který z pravého křídla poslal míč na zadní tyč, kam si naběhl J. Pavlík a z volej vymetl pravý spodní roh soupeřovy branky.

Od začátku druhého poločasu jsme se na našeho soupeře doslova vrhli a postupně jsme mu nasázeli tři pěkné branky. Neutekly ani tři minuty, po pěkné kombinaci ve středu pole přišla přihrávka mezi obránce na volného J. Pavlíka, ten z místa pravého křídla odcentroval před branku, kam naběhl P. Plíva a bylo to 3-0. Po chvíli se situace opakovala takřka jako přes kopírák, jen se změnili aktéři. Z křídla odcentroval M. Klement a hráčem, který míč dorážel, byl M. Stupal. Stejný hráč pak dovršil náš střelecký účet, když se ve vápně uvolnil a vstřelil svou druhou branku.

Závěr utkání se nám opět nepovedl. V útočné fázi jsem buď již nebyli tak důrazní, svoje stoprocentní šance hlavou nedali P. Burian a J. Pavlík, nebo jsme přečíslení řešili špatnou přihrávkou. K tomu se přidala lehkovážnost v obranné činnosti a soupeři jsme gól doslova darovali. J. Pavlík nesmyslně z půlky volil zpětnou přihrávku, jenže rovnou na kopačky soupeře. Protiútok se nám podařilo odvrátit na aut, jenže Oborští ho rychle rozehráli, následovala přesná přihrávka na volného útočníka a bylo to 1-5. Po chvíli stejný hráč měl možnost upravit ještě skóre, jenže jeho střela tentokrát trefila jen tyč naší branky.

Branky: 52. 68. M. Stupal, 31. M. Klement, 43. J. Pavlík, 48. P. Plíva

Sestava: J. Vitásek - R. Sojka (73. J. Měchura), P. Burian, P. Kardinál, L. Černý - M. Klement, J. Oktávec, P. Sabon, P. Plíva (80. M. Jiráň) - J. Pavlík, M. Stupal (71. F. Šusta)