Spartu jsme zdolali 5-3

11.02.2012 16:30

Prvních dvacet pět minut dalšího utkání Zimního turnaje o střešovický pohár se Spartou Košíře se nám hrubě nepovedlo. Scénář úvodu byl přitom takřka na vlas stejný, jako u většinou předchozích. Košíře bránily i v osmi hráčích, my jsme se snažili o překonání tohoto valu, jenže bez úspěchu. Hned z prvního brejku jsme ale inkasovali. A znovu jsme bušili do červené hráze, M. Durdil nedal jasnou šanci, soupeř opět brejknul, O. Fafejta pas podskočil a bylo to 0-2. Třetí gól jsme dostali po třetím protiútoku po zahraném našem rohu.

Ke cti našich hráčů je nutné dodat, že ani tento stav je nezlomil a dál se snažili o zteč sparťanské branky, až jsme se konečně dočkali po rohu P. Plívy, který našel hlavu M. Klementa a ten snížil na rozdíl dvou branek. Ještě před tím ale neproměnili své šance dvakrát P. Sabon, jednou M. Stupal a M. Robovský.

Druhý poločas měl ještě jednoznačnačnější průběh. My jsme se tlačili do útoku, hosté kromě hluboké obrany se už nezmohli takřka na nic, až na jeden okamžik. Zřejmě k rozhodujícímu momentu utkání totiž došlo asi v 62. minutě, když hostě neproměnili penaltu nařízenou za faul po snad jejich jediném útoku v druhém poločase. Náš brankář směr střely vystihl a míč chytil. Prakticky z protiútoku jsme pak snížili na 2-3 po nejhezčí akci zápasu, když M. Durdil od lajny našel na malém vápně zcela volného M. Stupala a ten zprvní prostřelil brankáře Košíř.

Konec utkání se blížil a my však ne a ne skóre srovnat. Až přišla 81. minuta, k odraženému míči se dostal O. Měchura a střelou z hranice šestnáctky vyroval. Soupeř již zcela odpadl a my jsme ho dorazili střelou O. Németa a v poslední minutě dorážkou M. Stupala, který zužitkoval akci P.Sabona. Náš tým tak postoupil do semifinále, kde se utká v neděli 26. února s domácím béčkem.

V posledním kole skupiny se utkáme s dorostem Přední Kopaniny. Kromě hráčů jedoucích na soustředění dostanou šanci další fotbalisté z širšího kádru.

Branky: 52., 90. M. Stupal, 32. Klement, 81. O. Měchura. 87. O. Német

Sestava: Vitásek - R. Sojka (30. Měchura), O. Fafejta, Német, L. Černý (60. Zamrazil) - M. Klement (75. L. Černý), M. Durdil, P. Sabon (30. Pazderka), P. Plíva (R. Sojka) - M. Robovský (60. P. Sabon), M. Stupal