Skvělá podívaná

25.03.2012 22:09

Vysoké nasazení, pěkné akce a řada šancí, zejména na naší straně, tak by se dal v krátkosti charakterizovat průběh utkání s leadrem tabulky soutěže - s béčkem MFK Dobříš. K úplné spokojenosti snad chyběly jen branky.

Začátek utkání patřil hostům, jejich snaha, ostatně jako po většinu utkání, naštěstí končila na hranici šestnáctky zejména díky skvělé hře naší obrany. My jsme se rozehrávali pomaleji, zhruba od patnácté minuty jsme už ale převzali otěže utkání do svých rukou a bylo tomu tak vlastně až do jeho konce. V prvním poločase jsme si však vytvořili spíše náznaky šancí, tu největší těsně před koncem promarnil F. Šusta, který z hranice malého vápna trefil jen vyběhnutého brankáře. Ještě před tím bohužel rozhodčí neposoudil sražení J. Pavlíka v malém vápně jako nedovolené.

V úvodu druhého dějství se zdálo, že hosté chtějí strhnout vítězství na svou stranu, začali opět aktivně, jenže asi v 50. minutě nedali svou největší šanci zápasu, když skvělým zákrokem zachránil J. Vitásek. To jakoby je poznamenalo, naopak nás nakoplo, takže jsme si chvílemi vytvářeli až drtivý tlak a začali přicházet šance. Bohužel svůj den neměl především střídající a se zapřením hrající O. Fafejta, který má naražený nárt.  Nejprve neprotlačil ze skrumáže v malém vápně míč do branky a střela P. Plívy po odražení šla těsně vedle. V druhém případě mu už po chybě brankáře nestálo nic v cestě, střela z hranice šestnáctky mířila do prázdné branky, jenže kde se vzal, tu se vzal hostující stoper a z brankové čáry skluzem zachránil. Do třetice si Ondra naběhl na roh P. Plívy, jenže se mu na zadní tyči nepodařilo hlavou míč usměrnit do zívající branky. A když své velké šance nedali ani M. Robovský a P. Sabon, mohli jsme těsně před koncem prohrát vlastním gólem. To snad nejlepší hráč na hřišti M. Klement těčoval centrovaný míč, který naštěstí těsně minul levou tyčku naší branky. I proto se oba soupeři rozešli smírně 0-0.

Sestava: J. Vitásek - R. Sojka, M. Klement, P. Sabon, L. Černý - F. Šusta, M. Durdil, J. Pavlík (70. R. Fafejta), P. Plíva - M. Stupal (55. O. Fafejta), M. Robovský.