S Jesenicí opět smírně

10.06.2012 22:38

V utkání o sedmé místo tabulky jsme s Jesenicí opět prohrávali o dvě branky. Stejně jako na podzim zlepšeným výkonem jsme v závěru však stačili už jen vyrovnat. Jestliže vloni jsme mohli hovořit o štěstí, tentokrát jsme jednoznačně dva body ztratili.

Soupeř vstoupil do utkání lépe, když takřka z rozehrání šli dva jeho hráči sami na naši branku, jenže hráč s míčem místo střely ještě přihrával, ovšem do jasného ofsajdu. Ten ale odpískán ani být nemusel, náš brankář úmysl vystihl a přihrávku zpacifikoval. To bylo na dlouhou dobu vše, co Jeseničtí předvedli, my jsme totiž odpověděli hned vzápětí. To si P. Sabon narazil na hranici šestnáctky s F. Šustou, vystřelil, hosté odvrátili, aby zablokovali i dorážku M. Jiráně. Potom si naběhl opět P. Sabon na přízemní přihrávku J. Pavlíka z rohu, vystřelil asi z deseti metrů, jenže brankář hostů instinktivně nohou vyrazil. Poté náš přihrávající hráč dvakrát vysunul do nadějné příležitosti F. Šustu, ten místo střely si ale míč ještě zpracovával, jenže to stačilo k tomu, aby o něj přišel. Blížila se přestávka a my ne a ne dát gól. Příležitosti k tomu ještě byly. Nejprve Jesenici zachránilo břevno po skvělé, ale mírně tečované střele M. Durdila z dobrých 25 metrů. Poté v snad největší šanci poločasu šla hlavička zcela osamoceného P. Sabona těsně vedle po rohu, koho jiného, než J. Pavlíka.

První čtvrthodina druhého poločasu se nám vůbec nepovedla. Naši hráči, kteří nastoupili do utkání v retrodresech včetně obutí do gumových kopaček se po přezutí zcela vytratili, nechali iniciativu hostům a ti toho plně využili. Nejprve po úniku (ofsajd?) vstřelili gól, když hráč v brejku přehodlil brankáře. Po chvíli náš gólman místo přihrávky na volného M. Klementa šel do kličky, míč ztratil a hostující hráč zvýšil už na rozdíl dvou branek.

Ke cti našich hráčů je nutné uvést, že zápas za tak nepříznivého stavu nezabalili, vrhli se do útoku, vytvořili si ohromný tlak a začali se rodit šance. Nejprve unikl střídající T. Černý (znovu ofsajd?), jenže střela šla nejen nad vyběhnuvším gólmanem, ale i nad brankou hostů. Po chvíli jsme se konečně radovali i my. J. Oktávec potáhl před šestnáctkou míč ke středu, P. Pazderka ho přepustil J. Pavlíkovi, který obešel hostujícího stopera a střelou podél brankáře snížil. Vyrovnání se zrodilo po faulu na pronikajícího T. Černého, obránce mu lehkým dotykem zablokoval nohu a následoval pád. Nařízenou penaltu opět s přehledem proměnil J. Vitásek. Do konce utkání jsme ještě promarnili několik šancí, vstřelit vítězný gól se nám už ale nepodařilo.

Branky: 69. J. Pavlík, 74. J. Vitásek

Sestava: Vitásek - Velík, Klement, Sabon, Plíva (72. R. Fafejta) - Oktávec, Durdil, Pazderka, Jiráň - Pavlík, Šusta (46. T. Černý).