S dorostem Dobříše nerozhodně

05.02.2011 16:25

Po velmi dobrém výkonu jsme dnes v utkání s dorostem Dobříše, které poznamenal silný vítr, uhráli zaslouženě remízu. Domácí tým měl sice víc míč na svých kopačkách, my jsme však byli nebezpečnějším týmem, vytvořili jsme si také více gólových šancí. Nakonec se ale obě mužstva rozešla smírně 2-2, což plně odpovídalo průběhu zápasu.

Domácí mužstvo začalo seběvědomě, dobře kombinovalo, netrvalo dlouho a šlo do vedení. Na levém křídle se uvolnil J. Liška, přihrál do šestnáctky a náš brankář byl asi ve třetí minutě na střelu domácího útočníka krátký. Obraz hry se dál neměnil, dobříští mladíci byli stále aktivnější, jenže naštěstí pro nás jen po hranici šestnáctky. Nám tentokrát déle trvalo, než jsme se dostali do hry, postupně jsme však zpřesnili hru a častěji jsme se začali dostávat před branku domácích. Naše akce přitom byly přímočarejší a o to nebezpečnější. Do šancí se dostával především J. Pavlík, dvakrát neúspěšně, potřetí už to vyšlo. Host v našem týmu M. Durdil křížnou přihrávkou našel na pravém křídle nabíhajícího M. Klementa, ten míč posunul J. Oktávcovi, který z pravého křídla odcentroval, před brankou našel zcala volného J. Pavlíka, který se do prázdné branky tentokrát nemýlil.

V úvodu druhého poločasu jsme využili hry po větru, tlačili jsme se do útoku a častěji jsme ohrožovali domácí branku. Po několika nebezpečných útocích jsme také zaslouženě šli do vedení. Na půli si míč vyměnili J. Pavlík s M. Durdilem, který pronikl do šestnáctky a nedal domácímu brankářovi žádnou šanci. Dorostence evidentně tento průběh utkání překvapil, přestali kombinovat a spoléhali se jen na střely z větší vzdálenosti. Pojistku měl na svých kopačkách především J. Pavlík, který vystřelil z první po centru M. Durdila, jenže domácí brankář instinktivně vyrazil jeho střelu nohou do zámezí. Po chvíli se srazil P. Sochor s domácím brankářem, s nepříjemným zraněním musel odstoupit a protože jsme už neměli nikoho na střídání dohrávali jsme do konce utkání v deseti. Domácí tým toho využil a po nepřesném zákroku P. Buriana, když zaúřadoval prudký vítr, který změnil směr letu míče, skóre srovnal.

Branky: 36. J. Pavlík, 59. M. Durdil

Sestava: J. Vitásek - O. Měchura, P. Burian, P. Kardinál, L. Černý - M. Klement (53. M. Jiráň), J. Oktávec, P. Sabon, M. Durdil - P. Sochor, J. Pavlík