Prospěšný turnaj

28.02.2011 09:18

Zimní turnaj ve Střešovicích má naše mužstvo za sebou. Po nepostoupení do finálové skupiny odehrálo ještě tři zápasy, jeden vítězně, dva prohrálo. Konečné desáté místo se zdá být neúspěchem. Co na to trenér našeho mužstva Z. Makovička?

"Už jsem to řekl několikrát, myslím, že o umístění v něm ani tak nešlo," odpověděl. "V prvé řadě bylo důležité, že jsme odehráli osm utkání (navíc jsme ještě odehráli neplánované utkání s dorostem Dobříše) s vesměs kvalitními soupeři, z nichž většina hraje vyšší soutěže než my. Proto musím odmítnout nesmyslné názory, které jsem zaslechl, typu: proč jste to přihlašovali, když jste nepostoupili apod. To je naprosté nepochopení účelu tohoto turnaje!"

Takže jaké je konečné hodnocení trenéra? "Vše probereme na hráčské schůzi, která se koná tuto sobotu, proto jen v krátkosti. Myslím, že platí již napsané, a sice, že jsme předváděli lepší hru než byly konečné výsledky. To platilo jak v základní skupině, tak i ve skupině o umístění. O konečném umístění rozhodlo podle mě několik příčin. K těm objektivním patří hlavně to, že jsme prověřovali velice široký kádr mužstva. Do turnaje bylo celkem nasazeno 29 hráčů, což považuji za dobrý počin. Horší je, že řada z nich takřka vynechala tréninky a spoléhala se jen na tyto zápasy. To je hrozně málo. V příštím roce uvažuji o tom, že budu více přihlížet k tomu, jak jednotliví hráči přistoupí k celkové přípravě. Pro mě omluvou jsou jen pracovní povinnosti a nemoc či zranění. Vše ostatní není omluva ale výmluva, tedy neomuvená účast ať už na tréninku nebo na soustředění."

A jaké byli subjektivní důvody pro konečné umístění v turnaji? " Na jedné straně jsme se prezentovali jako kombinační tým s dobrým fyzickým fondem, takže jsme většinu mužstev přehrávali, na druhé straně jsme toho nedokázali využít ke vstřelení více gólů. Takže tím prvním bylo slabé proměňování šancí. Zvlášť markantí to bylo v utkáních s Krňany, V. Přílepy nebo zejména se Statenicemi. Dalším nedostatkem byly hrubé individuální chyby v některých utkáních, ať už to byly zbytečné ztráty míčů v nebezpečných prostorech nebo neobsazování hráčů soupeře při standardních situacích. V tomto případě mám na mysli hlavně utkání s V. Černocí nebo Č. Smíchov."

Začíná březen a na jeho konci to vypukne. "Do zahájení soutěže zbývají ještě čtyři týdny, máme tedy dost času na to, abychom se na některé věci zaměřili," uzavírá trenér. "Předpokladem ale je, aby chodilo co nejvíce hráčů. Ještě zhruba 14 dní se zaměříme na fyzičku, což platí hlavně o hráčích, kteří nebyli na soustředění, ale nejen pro ně. Postupně totiž přejdeme na trénink rychlosti a síly. Posledních čtrnáct dní se potom budeme věnovat kombinacím a standardním situacím. Jsou také připravena další tři utkání pro áčko, tři pro béčko a v jednání je další utkání pro kombinovaný tým. Vše v odkazu Další program v článku Plán na březen.