Promarněná šance

16.05.2011 07:25

Utkání roku, tak by se dal nazvat náš zápas s rezervou Nového Knína o tomto víkendu. Šlo nejen o derby, ale současně o přímé střetnutí o první místo v soutěži. Náš soupeř, který měl před námi pouze jednobodový náskok, ho zvládl lépe a výhrou 3-0 nám opět odskočil na čtyři body. Bylo to pro trenéra našeho mužstva velké zklamání?

"Samozřejmě mě mrzí, že jsme ho nezvládli lépe," řekl nám Z. Makovička. "Objektivně jsem ale musel uznat, že soupeř byl tentokrát lepší a zaslouženě vyhrál. Jak jsem řekl před utkáním v kabině, při souboji takto vyrovnaných soupeřů často rozhodují standardky. To se bohužel do písmene potvrdilo. Zatímco Novokníští proměnili dvě, my bohužel ani jednu. Navíc jsme první gól dostali velmi brzo, v páté minutě! Bylo to vlastně v tomto ročníku poprvé, co jsme museli náskok soupeře dotahovat. Ani jednou se nám totiž nestalo, že bychom dostali gól jako první. Bohužel někteří hráči se s tím vyrovnali lépe, někteří hůře. O ani jednom z nich však nemohu říci, že by se na hřišti nesnažil. Spíš naopak, na některých byla patrná až přemotivovanost, byli nervózní, takže kazili lehké míče, což samozřejmě nahrávalo soupeři, který chytře bránil od půlky a vyrážel po těchto chybách k rychlým brejkům. Má na to vhodné typy, ať už jde o hráče Patetla, Vostrého, Vlasáka či Rákosníka. Je výborně doplňoval hráč Šírl a přesnými přihrávkami zásoboval K. Rada. V tom byla největší síla soupeře a my jsme mu ji bohužel svou často nepřesnou hrou umožnili využít."

První gól jsme dostali po centru a hlavičce, druhý po nepřímém kopu v šestnátce. Dalo se jim zabránit? "První trestný kop byl K. Radou zahrán perfektně, nevím, jestli to mají hráči Knína nacvičené nebo šlo jen o náhodu, ale teč K. Vostrého byla vlastně nechytatelná. Při druhé standardce nebylo z mého pohledu zřejmé, kde udělali naši hráči chybu, že je K. Rada  prostřelil. Bylo to dost blízko, proti střele mělo jít možná více hráčů a nevím také, jestli J. Vitásek nebyl zle postaven."

Jeden z našich klíčových hráčů M. Klement byl už v 30. minutě střídán, proč? "Dva naši hráči nastoupili se sebezapřením. Patrika Sabona trefil do kotníku hráč Kamýku, takže tam střídal o půli a týden netrénoval. Míra si přivodil výron kotníku na úterním tréninku. Oba to zkusili, Patrik vydržel až do konce, u Míry to nešlo."

Některá rozhodnutí rozhodčích překvapila, máš na to stejný názor? "Po takto vyhrocených utkáních se vždy diskutuje o výkonu rozhodčích. Kdo byl na zápase si učitě obrázek udělal. Podle mě všichni tři zaostali za kvalitou utkání a bohužel nejméně ve dvou případech svým nepřesným rozhodnutím zasáhli do vývoje utkání, vždy v náš neprospěch. Ale opakuji, soupeř byl tentokrát lepší, na rozhodčí se nevymlouváme. My jsme nastolili v oddíle jasná pravidla ve směru k rozhodčím, chceme s nimi mít dobré vztahy, nebudeme je ale nijak ovlivňovat, chceme, aby pískali rovinu. Pokud jiné oddíly to dělají jinak, je to jejich věc, my se ale podle toho ve vztahu k nim zařídíme, nikomu, jak se lidově říká, vola dělat nebudeme. To platí i o rozhodčích, o kterých nejsme přesvědčeni, že mají svědomí čisté."

Takže vše je ztraceno a o postup už nehrajeme? " V žádném případě, nic nevzdáváme! Do konce je ještě pět utkání, ve hře je tedy patnáct bodů, což je stále hodně. Kde je psáno, že Knín ještě dvakrát neprohraje, i když samozřejmě je to s ohledem na dosavadní vývoj málo pravděpodobné. Bodově se na nás navíc opět dotáhly Mokrovraty, takže chceme když ne vyhrát, tak alespoň být před nimi druzí. Už proto, že by se mohlo stát, že by v určitém případě mohl postupovat lepší z mužstev na druhém místě. Motivace tady tedy je! Teď jde o to, aby hráči na Knín už zapomněli a dobře se připavili na Kosovku, abychom úspěšně zahájil další sérii utkání bez proher, třeba i delší než byla to dosavadní.