Prohráli jsme remizové utkání

23.08.2010 08:04

Spíš remíza než prohra by odpovídala průběhu derby s Mokrovraty v prvním kole naší soutěže. Po rozháraném úvodu jsme převzali iniciativu a šli do vedení 1-0. Jenže soupeř těsně před přestávkou srovnal po rohu. V druhém poločase jsme měli lepší úvod, jenže jsme neproměnili ani jednu ze tří šancí a když poté soupeř využil jednu z mnoha standardních situací těsně vyhrál 2-1.

Bez P. Buriana, J. Vitáska a O. Fafejty jsme do utkání stejně jako soupeř nastoupili opatrně. Hráči jakoby si chtěli otestovat tragické mokrovratské hřiště. Míč dělal na drnech neuvěřitelné kousky, proto jeho zpracování bylo velmi složité. Domácí, zvyklí na tyto podmínky, nic neřešili, nakopávali jeden míč za druhým na naši polovinu, jenže obrana si s jejich herním sterotypem poradila. Horší to bylo už se standardkami, po dlouhém autu přišla první nebezpečná situace Mokrovratských, když hlavička domácího hráče lízla břevno naší branky.

Hosté se snažili o kombinační fotbal, který ale brzdily nepřesné přihrávky, což na takovém terénu nebylo divu. Asi po dvaceti minutách jsme postupně přebírali iniciativu, větší tlak na domácí obranu se nám záhy vyplatil. Stoper Mokrovrat udělal chybu v rozehrávce, míče se zmocnil M. Stupal, v přesný okamžik nahrál nabíhajícímu J. Oktávcovi a ten nedal domácímu brankáři žádnou šanci. Od té doby jsme byli jednoznančně lepším týmem, často jsme domácí přečíslili, jenže buď vlastní nepřesností, nebo díky dvanáctému domácímu hráči - pomeznímu, který mával ofsajdy jako o život, žádná naše akce neskončila kýženým dalším gólem. Domácí v závěru poločasu se přece jenom vzchopili k náporu. Výsledkem byly dva rohy těsně před přestávkou. První jsme odvrátili za cenu dalšího, po kterém ale odražený míč trefil rameno domácího hráče a od něho zapadl do branky.

Úvod druhého poločasu patřil opět našemu mužstvu. Vypracovali jsme si několik slibných příležitostí, jenže jsme je neproměnili. Po gólu volala zejména příležitost M. Klementa, který ale ze slibné pozice pálil vedle. Poté se proháčkoval obranou J. Pavlík, místo přihrávky na volné spoluhráče volil střelu, která šla ale vedle. Největší šanci poté po dlouhém autu R. Sojky promarnil J. Pavlík, ke kterému míč propadl, jenže sám na malém vápně domácího brankáře neprostřelil.

Domácí si začali vytvářet tlak zejména díky řadě standardek, které si doslova na nepřesném rozhodčím Švidkovovi vymodlili teatrálními pády. Většina trestných kopů, ale i rohů a autů nebyla až na výjimky  dobře rozehraná. K naší smůle, když už se zdálo, že domácí tým podléhá únavě, přišel další dlouhý aut do naší šestnáctky a nikým nekrytý hráč dostal domácí do vedení. My jsme v závěru chtěli alespoň vyrovnat, vrhli jsme se do útoku, jenže se nám domácí nepodařilo přečíslit. Korunu všemu nasadil rozhodčí Švidkov, když k překvapení hostů (domácí hráči se jen spokojeně usmívali) odpískal konec téměř tři minuty před ukončení řádné hrací doby. Přitom signalizoval tři minuty nastavení...

Branka: 28. J. Oktávec,

Sestava: Z. Dudič - R. Sojka, M. Poláček, P. Kardinál, L. Černý (75. P. Pazderka) - M. Klement, J. Oktávec, P. Sabon, P. Plíva (60. P. Sochor) - J. Pavlík, M. Stupal

Z. Makovička: Domácí hráli kopanou, my jsme se snažili o fotbal. A protože se na Vratech hrát fotbal nedá, vyhrála nakopávaná. Hráčům nemůžu nic vytknout, tlačím je do kombinačního fotbalu a na takovém terénu, jaký je na Vratech, je to složité. Nakopávanou neumíme, někteří hráči jsou na to navíc alergičtí, když je míče přelétávají a já se tomu nedivím. Škoda, že jsme některé akce nedotáhli do zdárného konce, byla by asi legrace, co by si rozhodčí Švidkov vymyslel, aby domácí vyhráli. Takhle to udělal elegantně, utkání zkrátil nejméně o šest minut!