Prohra v poslední minutě

05.08.2010 09:37

Skvělou úroveň mělo další naše přípravné utkání, tentokrát s rezervou Nového Knína. Obě mužstva předváděla pěkný kombinanční fotbal a o konečném výsledku 1-2 pro naše hosty se rozhodlo až v poslední minutě zápasu.

Až na P. Pazderku, který po zranění začal teprve s tréninkem, a pro pracovní povinnosti chybějící J. Pavlíka a P. Plívu, se v našem mužstvu představili hráči, kteří by v podzimní části měli převážně nastupovat za první mužstvo. Od úvodního hvizdu jsme se nasazením i kombinací svému soupeři, který sestoupil do naší soutěže z okresního přeboru, vyrovnali, postupně jsme ho dokonce začali přehrávat. Výsledkem byla velká šance O. Fafejty, který ale z malého vápna nedal. Udeřilo však po rohovém kopu, když se stejný hráč trefil hlavičkou po centru M. Klementa. Soupeř hned v zápětí kontroval, jenže velkou šanci nedal.

Hosté do druhého poločasu nastoupili s úmyslem srovnat krok, tlačili se do útoku, my jsme hrozili hlavně z rychlých brajků. Štastnější nakonec byli Novoknínští, když skórovali z trestného kopu z hranice šestnáctky, když se trefil K. Rada. Stále se hrál fotbal nahoru, dolu, obě mužstva myslela více na útok než na obranu. Nám bohužel chyběla finální přihrávka, soupeři zase důraz při zakončení. Několikrát nás zachránil do té doby skvěle chytající J. Vitásek. Když už to vypadalo na smírný výsledek, vystřelil v poslední minutě z dobrých 25 metrů hráč Knína Rákosník, prudká střela před naším brankářem zaplavala, míč mu obrátil prsty a zapadl do sítě. Náš brankář to bohužel odnesl vykloubením prstů a nejméně měsíční absencí od fotbalu.

Sestava: J. Vitásek - R. Sojka, P. Burian, M. Poláček, P. Kardinál - M. Klement, P. Sochor (46. J. Oktávec), P. Sabon, L. Černý (60. J. Pospíšil) - M. Stupal (75. L. Černý), O. Fafejta

Branka: 30. O. Fafejta

Trenér Z. Makovička: Skvělá příprava se skvělým soupeřem. Utkání mělo díky tomu velmi dobrou úroveň, zejména v prvním poločase. V druhém poločase mi chyběl klid při centrech a finálních přihrávkách. Někdy jsme také až moc otevírali obranu, čímž jsme rychlým mladým hráčům soupeře dávali možnost k brejkům, které obrana v čele s J. Vításkem a P. Burianem naštěstí odvrátila. Škoda ale Honzova zranění.