Přesilovka bez vyššího přídělu

19.09.2010 21:13

Milosrdným skórem 5-2 pro hosty skončilo naše další utkání s týmem Obor. Ten k nám přijel pouze v deseti lidech a ti mohou mluvit o velkém štěstí, že zápas neskončil s dvouciferným výsledkem.

Hned od úvodu se naše mužstvo usadilo na půlce soupeře a neuplynula ani čtvrthodina a vedli jsme 2-0. Nejprve vstřelil po spolupráci s J. Oktávcem první branku J. Pavlík, po chvíli následoval další centr Kuby, který našel u brankové čáry hlavu M. Klementa, jenž míč vrátil do šestnáctky, kde byl zcela volný M. Stupal, který se rovněž nemýlil. Dál jsme pokračovali v nátlakové hře, jenže už bez zakončení. Postupně zahodili své šance O. Fafejta, M. Stupal i J. Pavlík. A když hostující brankář vytáhl střelu P. Sabona z dobrých 30 metrů, přišla chyba L. Černého, jeho krátká zpětná přihrávka, kterou vystihl daleko nejlepší hráč hostů tmavé pleti, obešel dva naše hráče včetně brankáře a v pohodě snížil. Znovu jsme zvýšili obrátky a výsledkem byly další dvě branky v síti hostů. Nejprve si pro penaltu došel J. Pavlík, kterého hostující obránce srazil v šestnátce. Míč si na značku pokutového kopu postavil brankář J. Vitásek a střelou do pravé šibenice zvýšil už na 3-1. Čtvrtý gól padnul po křídelní akci J. Pavlíka, který odcentroval a M. Klement zakončil hlavou střelecký účet prvního poločasu.

Náš tlak v druhém poločasu byl ještě větší než v prvním. Hosté se v devíti zakopali ve vlastní šestnáctce a nebo v těsné blízkosti ní, na polovině operoval pouze jeden jejich hráč, střelec prvního gólu v letošní soutěži. Naši fotbalisté si s tímto herním projevem dlouho nedovedli poradit, chyběl moment překvapení nebo přesná finální přihrávka. Na 5-1 jsme nakonec zvýšili po chybě brankáře, když mu míč před uchopením do sítě dopravil špičkou kopačky P. Sochor. Stále se hrálo pouze na jednu branku, jenže jsme několikrát netrafili ani prázdnou svatyni hostů. Oborští nakonec na přijatelných 5-2 snížili těsně před koncem po dlouhém trestém kopu a hlavičce kapitána mužstva. Rozhodčí vzápětí ukončil trápení hostů, ale i nás osm minut před koncem řádné hrací doby.

Výhra znamenala, že jsme poskočili na šesté místo pouhé dva body za vedoucí rezervu N. Knína.

Branky: 8. J. Pavlík, 11. M. Stupal, 31. J. Vitásek (pen.), 38. M. Klement, 68. P. Sochor

Sestava: J. Vitásek - R. Sojka (66. O. Měchura), P. Burian, O. Fafejta, L. Černý -  J. Oktávec (39. P. Sochor), P. Pazderka, P. Sabon, M. Klement - J. Pavlík (76. M. Poláček), M. Stupal