Postup byl blízko

15.08.2010 22:44

V generálce na novou sezónu se naše první mužstvo utkalo s rezervou Sedlčan. Úspěchem určitě je, že jsme to byli my, kdo remízou přerušil dlouhou šňůru utkání tohoto mužstva bez ztráty bodu. Připomeneme, že na jaře hned v prvním kole jsme jako jediný tým sebrali Sedlčanským dva body a od té nepoznali, co je to ztráta bodu. Museli přijet až k nám, aby v utkání prvního kola poháru opět po remíze, tentokrát 2-2, tato jejich spanilá jízda skončila. Bohužel v penaltách jsme propadli, takže dál postupují naši hosté.

Do utkání jsme nastoupili pro absenci několika hráčů se zcela nově poskládanou defenzivní řadou. Na výkonu mužstva to však nebylo příliš znát. Až na úvod, kdy se hned v první minutě hosté dostali po hrubé chybě R. Sojky do brejku, naštěstí útočník vysoko přestřelil, jsme utkání ovládli. Po několika nepřesnostech jsme hru zklidnili a začali si vytvářet tlak. Výsledkem byla branka J. Pavlíka, který si naběhl na rohový kop P. Plívy a hlavou dostal naše mužstvo do vedení. Dál jsme předváděli pěkný kombinanční fotbal a výsledkem bylo několik šancí. Nejprve po centru L. Černého slabě zakončoval hlavou osamocený M. Klement, který ale původně chtěl v šestnátce najít volného M. Stupala. Poté se proháčkoval obranou soupeře J. Pavlík, v nadějné šanci zakončoval levou nohou, jenže střela se mu nepovedla, takže brankář soupeře pohodlně chytil. Místo střely však měl hledat jednoho ze tří zcela volných hráčů - M. Klementa, M. Stupala a nebo P. Plívu.

Zhruba kolem 30. minuty jsme soupeře na několik minut přišpendlili k jeho šestnátce, jenže ani ty nejvyloženější příležitosti jsme nedali. Tu největší měl opět po rohu, tentokrát zahraném M. Klementem, J. Pavlík, jeho hlavička ale jen těsně minula levou tyč. Po chvíli se mohl zapsat do listiny střelců P. Sabon, jenže opět po rohu M. Klementa jeho střelu obrana odvrátila.

Hosté se dostali do zápasu dost lacino. Po nenápadném protiútoku nechali naši hráči vystřelit sedlčanského útočníka z dobrých 25 metrů a jeho střela vymetla pravý horní roh naší branky. Tato situace jakoby polila hosty živou vodou, zlepšili pohyb a nejednou to bylo naše musžtvo, které tahalo za kratší konec. Bohužel nahrála tomu sporná situace, když jejich útočník si na malém vápně zpracoval míč rukou, což potvrdil i pořízený videozáznam z utkání, a dostal soupeře nezaslouženě do vedení.

V druhém poločase jsme na dlouhé minuty zamkli hosty na jeho polovinu, jenže chyběl větší klid k finální přihrávce, takže jsme si gólovou situaci ne a ne vytvořit. Hráči soupeře postupně vyráželi k rychlým brejkům, v zakončení naštěstí zcela propadli. Dílem pro vlastní nemohoucnost, když míče létaly do okolních zahrad, ve dvou případech i díky našemu brankáři, který na brankové čáře čaroval a dvě gólové střely vyrazil. A tak přišla asi 75. minuta, na pravé straně se uvolnil P. Sochor, odcentroval a míč se snesl do sítě soupeřovy branky. Do konce utkání se už nic významného nestalo, takže nakonec o postupujícím musely rozhodnout pokutové kopy. Zatímco hosté dva proměnili, naši střelci dvakrát trefili jen tyč. Do dalšího kola tak postoupil nováček okresního přeboru Sedlčany B.

Sestava: Z. Dudič - P. Sochor, J. Sauer, R. Sojka, L. Černý - M. Klement, J. Oktávec, P. Sabon, P. Plíva (65. D. Grafnetr) - J. Pavlík (46. P. Pazderka), M. Stupal

Branky: 5. J. Pavlík, 75. P. Sochor

Z. Makovička: S průběhem utkání i výsledkem jsem spokojen, s tím, že jsme nakonec nepostoupili, už méně. Na druhou stranu potěší, že jsme to byli po většinu utkání my, kdo diktoval tempo hry. Proto škoda neproměných šancí zejména v prvním poločase. Určitě bylo dobře, že jsem z utkání pořídili video. Samotní hráči se přesvědčili, že se na náš fotbal dá dívat, věřím, že si z toho vezmou ponaučení. Třeba takové, že je nutné se navzájem více respektovat, protože všichni hráči odvedli kvalitní výkon. Samozřejmě, že se našlo několik chyb, ale mnohem důležitější byl celkový obraz hry. A ten svou kvalitu jednoznačně měl.