Podivná příprava

08.08.2011 13:11

Když se podíváme na sestavy jednotlivých utkání našeho áčka, vyjde nám, že vlastně ani v jednom z nich nenastoupil konkurenceschopný tým. Zejména v zápasech s Prostřední Lhotou, která notně posílila, to bylo znát, i když v určitých fázích obou utkání jsem hráli přinejmenším vyrovnanou partii.

"Je pravdou, že těžko můžeme v přípavě konkurovat soupeři, který přijede s více než patnácti lidmi, z nichž řada je nových a má slušnou výkonnost," řekl nám na to trenér Z. Makovička. "Naproti tomu nám chybí pět a více hráčů a hrajeme jen o jedenácti lidech. Proto z toho nemá cenu dělat žádné závěry. Pozitivum vidím především v tom, že hrají mladí fotbalisté, kteří k přípravě přistupují věsměs pozitivně. Je ale na nich vidět značná nevyrovnanost výkonů. Udělají vynikající věc, ani ne za pět minut pak žákovskou chybu. Je hlavně na nich, jak se s tím vyrovanají. A také je třeba mít s nimi trpělivost, každý jsme nějak začínal, na druhou stranu jim nemůžeme donekonečná promíjet některé základní věci.

Jak jsi tedy spokojený s přístupem hráčů v přípravě?

Slovo zklamaný je asi slabé na to, jak řada hráčů k ní přistupuje. Z áčka se do ní sice zapojili už všichni fotbalisté, nikdy jsme se však ani na tréninku, ani v utkání nesešli kompletní. Navíc kádr je po návratu P. Sochora z hostování do N. Knína a zranění P. Buriana, který zřejmě půjde na operaci, takže s ním celý podzim nemůžeme počítat, velice úzký. K tomu se zranili M. Klement a J. Pavlík, takže dnes můžeme počíta jen s devíti lidmi! To je hodně málo. Sháníme sice posily, ale není to jednoduché. Problémem je u někoho práce, u někoho neochota mateřských oddílů je pustit, u někoho bohužel i plané sliby. Jeden den nám potvrdí, že to u nás v přípravě zkusí, druhý den už ani nezvedají telefon.

Takže pesimismus do začátku...

To v žádném případě, kádr máme kvalitní, hráči na jaře potvrdili, že dovedeme hrát dobrý fotbal. Podmínkou ale je, aby byli všichni, aby se nám vyhýbala zranění, aby se uvolňovali všichni z práce. Je mi ale jasné, že sehnat posily, alespoň dvě, musíme.