TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Pivní turnaj se blíží

24.06.2010 10:53

Další ročník Pivního turnaje v malé kopané se blíží. Na našem hřišti se uskuteční 5.7. od 9 hodin. Připraven je základní počet mužstev, a to 16. Týmy se mohou přihlásit telefonicky na čísle 603 80 19 04 v odkazu Napište nám (netýká se již přihlášených mužstev).

Propozice: 

1. Turnaje se zúčastní týmy na základě přihlášky a uhrazení vložného, které činí 1200 Kč na každý tým. Termín pro přihlášky je 28.6. 2010.

2. V mužstvu může hrát maximálně 11 hráčů. Před zahájením turnaje odevzdá kapitán mužstva vedoucímu turnaje soupisky s čísly a datem narození. Dopisovat hráče během turnaje lze jen do stanoveného počtu. V případě, že je soupisky obsazena, nelze nahrazovat hráče za hráče.

3. Turnaje se mohou zúčastnit hráči starší 18 let. Hráči ve věku 15 až 18 let se mohou turnaje zúčastnit pouze se souhlasem rodičů, mladší hráči se turnaje účastnit nesmí.

4. Turnaje se zúčastní celkem 16 týmů, které budou rozlosovány do 4 skupin po čtyřech mužstvech. Loňští semifinalisté budou nalosováni z prvního koše, ostatní týmy z druhého koše. V případě neúčasti některého ze semifinalistů si pořadatel vyhrazuje právo určit nasazený tým. V případě účasti nižšího počtu účastníků si pořadatelé vyhrazují právo úpravy hracího systému.

5. Týmy skupiny A a B hrají na hřišti č. 1, týmy skupiny C a D hrají na hřišti č. 2.

6. Rozměry hřiště jsou 25 x 45 metrů, brankoviště půlkruh o poloměru sedm metrů, branky o velikosti 5x2 metry, penalta vzdálena sedm metrů.

7. Utkání ve skupinách se hraje dvakrát 12,5 minuty bez časové přestávky. V poli hraje vždy pět hráčů plus brankář. Střídat je povoleno hokejově. Před zahájením si kapitáni vylosují stranu a míč.

8. Utkání rozhoduje rozhodčí, kterému pomáhá komisař utkání. Ten pořizuje zápis o utkání, tj. střelce branek, žluté a červené karty a celkové skóre.

9. Brankář auty vykopává nebo vyhazuje, a to pouze do vlastní půlky. V případě, že se vlastní hráč dotkne míče až za půlicí čarou, nařídí rozhodčí z tohoto místa nepřímý kop pro soupeře. Auty po stranách se vhazují podle pravidel velkého fotbalu.

10. Za úmyslnou ruku či hrubý faul udělí rozhodčí provinivšímu hráči žlutou kartu a ten je vyloučen na dvě minuty. Postižený tým tuto dobu hraje oslaben. Trest si hráč odpyká u komisaře utkání. V případě, že hráč obdrží druhou žlutou kartu, je vyloučen do konce zápasu a jeho mužstvo dohrává oslabeno. V případě, že je vyloučen třetí hráč mužstva, rozhodčí utkání ukončí a tým prohraje kontumačně 0:5.

11. Hráč může být potrestán červenou kartou bez předchozího neudělení žluté karty za zvlášť hrubý faul nebo za hrubou urážku soupeře či rozhodčího. Vyloučen z turnaje může být hráč v případě fyzického napadení rozhodčího, komisaře či pořadatele.

12. Penaltu nařídí rozhodčí za hrubý faul v pokutovém území či za úmyslnou ruku.

13. Ofsajdy neplatí.

14. Za vítězství obdrží tým tři body, za remizu jeden bod.

15. Z každé skupiny postupují dva týmy. O celkovém pořadí rozhoduje nejprve počet bodů, dalším ukazatelem je minitabulka vzájemných utkání, dále rozdíl celkového skóre a nakonec počet vstřelených branek. Pokud ani potom není rozhodnuto, postupujícího určí los.

16. Vyřazovací utkání se hrají dvakrát 15 minut podle předem stanoveného pavouka. Pokud utkání skončí nerozhodně o postupujícím rozhodnou penalty. V první sérii se kopají tři, není-li rozhodnuto, střídají se vždy dvě dvojice až do konečného rozhodnutí.

17. Oceněny cenami jsou první čtyři týmy, dále nejlepší střelec turnaje po základní části, nejlepší brankář turnaje a nejlepší hráč turnaje.

 

                                                                                                                         TJ Sokol Malá Hraštice

Zpět