Petrovice B - Malá Hraštice 4-2 (0-1)

13.04.2011 18:41

(24. kolo) Další utkání připomínající tragikomedii sehráli naši hráči v Petrovicích s tamní rezervou prvního mužstva. Po našem vynikajícím prvním poločase vzal v druhém dějství taktovku do ruky „rozhodčí“ Švidkov, domácím přehlížel řadu faulů, když zejména nepotrestal dvoje oplácení petrovických hráčů, kteří měli jít jednoznačně předčasně pod sprchy. To vyvolalo nervozitu na hřišti, utkání se rozdrobilo do řady soubojů a nechutných scén, které vyvrcholily v závěru napadením našeho hráče a tržnou ranou nad jeho obočím, samozřejmě bez potrestání viníka. Domácí situace využili, vstřelili nám čtyři branky a tak získali potřebné tři body do tabulky.

Na nádherném hřišti jsme sice silně oslabeni předváděli hned od začátku velmi dobrý fotbal, hráči se nabízeli, dobře si přihrávali a až na výjimky měli po celý první poločas více ze hry. Domácí zahrozili pouze jednou, a to střelou z trestného kopu do břevna, jinak byli zcela neškodní. Do první naší šance se dostal R. Fafejta, který ale trefil jen břevno domácí branky. Druhá naše nebezpečná akce již gólem skončila. M. Klement uvolnil L. Šustu, ten z pozice pravého křídla přihrál O. Fafejtovi, ten narazil svému bratrovi Ríšovi, který se ocitl sám před brankářem. Domácí obránce ho zezadu sejmul – jasná penalta, kterou O. Fafejta bezpečně proměnil. Pokračovali jsme dál v líbivém fotbalu a šance přicházely. Nejprve „rozhodčí“ neposoudil další sražení M. Klementa loktem v šestnáctce jako penaltové, poté neuznal náš regulérní gól po rohu, když písknul faul O. Fafejtovi, který ale hlavičkoval zcela sám, a do třetice nebylo souzeno vstřelit gól M. Klementovi, který si naběhl na centr P. Pazderky, ale jeho hlavička šla nad domácí branku.

V druhém poločasu jsem dál pokračovali v soustředěném výkonu, jenže přišlo několik sporných situací posouzených v náš neprospěch a rázem na hřišti byla silně nervózní atmosféra, což jednoznačně nahrávalo až do té doby méně fotbalovým domácím hráčům. Ti začali filmovat, provokovat a když jim Švidkov toleroval i boxerské výlevy na naši hráčích, začali mít pomalu navrch. Utkání přitom nejvíce ovlivnily dvě takřka shodné situace. Asi v 53. minutě dohrával míč L. Černý, jenže domácího obránce fauloval, ten po odpískání rukama zezadu vrazil do našeho hráče a Švidkov? Smál se jak přiblblý a křičel hrajte dál. Stejně zareagoval asi za pět minut, když opět Lukáš fauloval, po zvednutí se z trávníku dostal od domácího hráče pěstí, opět bez potrestání! To naše hráče rozhodilo, fotbal se dlouho vytratil z trávníku a bohužel domácím se tato taktika začala stále více vyplácet. Nejprve v rohu šestnáctky domácí útočník přepadl přes nohu M. Klementa a Švidkov nezaváhal – penalta, kterou domácí bezpečně proměnili. Naši stačili ještě odpovědět krásnou střelou M. Klementa levačkou, jenže ta šla jen do tyče. Po chvíli jsme špatně zahráli roh, přišel brejk a rázem jsme prohrávali 1-2.

K další sporné situaci došlo asi v 72. minutě. Švidkov písknul M. Poláčkovi faul, domácí útočník znovu oplácel, našeho hráče nakopl do zad a opět bez povšimnutí „rozhodčího“. Avizovali jsme střídání, tabule byla ukryta na lavičce domácích, takže trenér odvolával L. Šustu bez ukázání čísel. Naši hráči čekali na vystřídání, domácí rozehráli, následoval centr do šestnáctky a tam osamocený útočník vstřelil třetí gól.

Po chvíli nám svitla naděje, když Švidkov konečně po dvou žlutých největšího provokatéra domácích vyloučil. Stačili jsme dát gól O. Fafejtou, který z trestného kopu nedal domácímu brankáři šanci. Do konce zbývalo asi ještě 15 minut, jenže jsme se do zakončení nedostali, částečně vlastní zbrklostí, částečně proto, že domácí pomezní mával při každém našem útoku ofsajd a nebo Švidkov obrátil některé fauly v náš neprospěch, jako například při průniku M. Klementa, kterého domácí obránce doslova odhodil, jenže Švidkov pískal náš faul! Domácím se před koncem podařil ještě jeden brejk, když po stříleném centru zakončoval další útočník (ofsajd?).

K nechutnostem došlo v samotném závěru utkání. L. Černého fauloval domácí hráč a tentokrát oplácel náš hráč, ovšem bez karty. Domácí desítka to ale neunesla, rozběhla se za Lukášem a hlavou mu rozbila obočí, takže náš hráč se zkrvavenou tváří odcházel do šatny. Švidkov opět netrestal. Náš trenér chtěl hráče odvolat ze hřiště, protože hrozila vzájemná bitka hráčů. Jenže zbabělý „rozhodčí“ mezi tím raději utkání ukončil. Korunu celé této tragikomedii nasadil po ukončení utkání domácí funkcionář, který našemu rozčílenému trenérovi s omluvným úsměvem řekl: Co se rozčilujete, vždyť vám musí být jasné, že to bylo koupené!

Sestava: Z. Dudič 7 – M. Poláček 7, J. Sauer 8, D Bičiště 7, Vl. Kardinál 7 -M. Klement 7, P. Pazderka 6, R. Fafejta 7, P Černý 7. – O. Fafejta 8, L. Šusta 7 (72. Vl. Obrmajer)

Branky: 10.min, 76.min - O.Fafejta