Obory - Malá Hraštice 1-4 (1-3)

26.11.2012 15:23

Již letošní třetí vítězství z venku, a to 4-1, jsme tentokrát přivezli z Obor. Podstatné pro vývoj celého utkání bylo zejména to, co se odehrálo mezi dvacátou a třicátou minutou prvního poločasu, kdy padly čtyři branky, jedna do naší sítě a tři do sítě domácího brankáře. V druhém poločase jsme si výsledek pohlídali a přidali ještě jednu branku. Soupeř mohl skóre zkorigovat v závěru, jenže nařízenou penaltu neproměnil.

S D. Bičištěm v brance (oba brankáři byli pracovně zaneprázdněni) jsme opět začali rozháraně, často jsme si nepřihráli ani na pět metrů. A jestliže soupeř hrál podobně, utkání v té době nemělo vysokou úroveň. Domácí postupně převzali iniciativu, hrozili především ze standardních situací. Jednu z nich také proměnili. Takřka z půlky kopali trestný kop, centr se snášel do šestnáctky, J. Sauer si řekl o míč, jenže ho podskočil, za zkamenělou obranu si zaběhl domácí útočník a zavěsil.

To bylo impulsem ke zvýšení naší iniciativy, která přinesla plody překvapivě brzo. Neuplynuly ani dvě minuty, M. Klement si zaběhl do šestnáctky, uvolnil se, domácí hráč ho kopačkou trefil, Mirek upadl a rozhodčí písknul penaltu. Tu proměnil M. Poláček, i když domácí brankář směr jeho střely vystihl. Na hodinách neutekly ani tři minuty, další náš rychlý útok, tentokrát se uvolnil J. Pavlík, domácí obrana ho opět nedovoleně zastavila faulem - další pokutový kop! K míči se opět postavil M. Poláček a tentokrát volil dělovku, proti které už brankář neměl žádnou šanci. Prostřední desetiminutovka prvního poločasu skončila pěknou akcí R. Fafejty, který si v rohu šestnáctky zasekl míč, centrem uvolnil J. Pavlíka a ten z úhlu vstřelil náš třetí gól. Výsledek jsme si do konce poločasu s přehledem pohlídali, takže do šaten jsme šli s dvoubrankovým náskokem.

Druhý poločas jsme opět zahráli co se týká obranné fáze na jedničku. Nikam jsme nespěchali, hráli jsme na jistotu, na druhou stranu jsme využili každé příležitosti k rychlému protiútoku. Hned v prvních pěti minutách jsme proto mohli dát další dvě branky, nejprve neproměnil sám před brankářem J. Pavlík, po chvíli šla hlavička V. Batulky vedle domácí branky. Soupeř se sice tlačil do útoku, jenže jeho snaha buď skončila předšestnáctkou a nebo jeho střely míjely z uctivé vzdálenosti naší branku. A tak přišla asi 67. minuta, P. Kardinál vyvezl míč před šestnáctku soupeře, chtěl vystřelit, jenže míč se mu po kopačce svezl, ten se naštěstí odrazil k R. Sojkovi, který z první střelou šajtlí asi z dvaceti metrů krásně zatočil míč k pravé tyči domácí branky.

Závěr utkání měl už slušnou úroveň, rušno bylo před oběma brankami. Nejprve domácím zkazil radost D. Bičiště, když gólovou hlavičku vyrazil, na druhé straně zabránil dalšímu gólovému zápisu J. Pavlíka domácí pomezní, který mával ofsajd V. Batulkovi, který ale nehrál. Další gól měl na kopačce M. Klement, jenže místo zpracování volil střelu levačkou z první, míč svou slabší nohou ale netrefil. Domácí chtěli výsledek ještě alespoň zkorigovat, v nastavení upadl ve vápně útočník Obor, rozhodčí opět písknul penaltu, jenže náš stoper v brance byl proti, střelu domácího vystihl a vyrazil.

Sestava: D. Bičiště – R. Sojka, J. Sauer, P. Kardinál, M. Poláček - M. Klement, V. Batulka, (83. V. Obrmajer)  D. Grafnetr, R. Fafejta – J. Pavlík (76. J. Listík), L. Černý (46. O. Fafejta)

Branky: 23., 26. M. Poláček, 31. J. Pavlík, 67. R. Sojka

Z. Makovička: I když jsme museli zase hodně improvizovat, zejména v brance, myslím, že naše výhra byla opět zcela po zásluze. A to především proto, že jsme si vypracovali mnohem více gólových šancí než domácí tým. Na hráčích oceňuji především vůli, s jakou chtěli změnit nepříznivý stav, a také disciplínu, s jakou hráli zejména ve druhém poločase. Proto jim za jejich výkon dávám sedmičku.