Nezasloužená prohra

11.09.2011 22:48

Báječné představení zhlédli diváci, kterých ale na hřiště příbramského Spartaku přišlo žalostně málo a většina byla z Hraštice, v dalším kole okresního přeboru. Pěkné góly, řadu šancí, nasazení a bohužel i žalostný výkon rozhodčích, kteří hlavně v druhém poločase dali jasně najevo, kdo musí vyhrát.

S P. Burianem v sestavě jsme začali nebojácně a hned v první minutě jsme si vytvořili jasnou gólovou šanci po pěkné kombinaci na levém křídle, kterou ale M. Stupal z bezprostřední blízkosti nedal. Domácí tým byl pak aktivnější, jenže víc než dalekonosnou střelu, která byla lahůdkou pro našeho gólmana, nepředvedl. Když už se zdálo, že jsme úvodní tlak přestáli, přišla naše chyba v rozehrávce na prvém křídle, rychlý protiútok Spartakovců, střela k pravé tyči, na kterou byl náš brankář krátký, i když si na míč sáhl.

Gól v naší síti nás nabudil, zvýšili jsme aktivitu a výsledkem byla další tutovka M. Stupala po trestném kopu P. Plívy, jenže opět bez užitku. Po chvíli z velké dálky vystřelil L. Černý, domácí brankář však zopakoval skvělý zákrok J. Vitáska z úvodu utkání a tvrdou střelu mířící pod břevno vytěsnil na roh. Po chvíli jsme šli do přečíslení dva na jednoho, jenže J. Oktávec svou přihrávku na navrátilce do základní sestavy J. Pavlíka doslova zpackal, takže z toho nic nebylo.

Úvod druhého poločasu se nám opět nepovedl. Neuplynuly ani dvě minuty a prohrávali jsme 0-2. Na naší pravé straně se protáhl kolem J. Oktávce domácí hráč, přihrál pod sebe a na penaltě volný útočník nezadržitelně zavěsil. Ani to naše hráče nezlomilo, naopak, až do konce zápasu byli jednoznačně lepší. Nejprve jsme předvedli velký závar před domácí brankou, když P. Sabon trefil břevno, míč se odrazil na brankovou čáru, odtud putoval na kopačku J. Pavlíka, jehož střelu vytěsnil domácí brankář na tyč, od ní se míč tentokrát odrazil k M. Stupalovi, který ale nestačil vystřelit, protože ho příbramský obránce trefil a srazil na zem. Jasná penalta! Stejného mínění ale nebyl rozhodčí a nechal ve hře pokračovat!

Po chvíli jsme se dočkali i my. Po rohovém kopu P. Plívy se odražený míč dostal k R. Sojkovi stojícímu na zadní tyči, který hlavou snížil na rozdíl jediného gólu. Domácí tým to evidentně rozhodilo, přestal kombinovat, jeho hráči míče jen nakopávali, což nám vyhovovalo. Další šanci ale zahodil P. Sabon, když z hranice malého vápna hlavičkoval nad branku. Poté se do hlavní role opět dostali rozhodčí, když pomezní po ojedinělé akci Příbramských neodmával snad třímetrový ofsajd, takže domácí tým opět šel do dvoubrankového vedení. Jenže ani ne za dvě minuty jsme opět korigovali. To střídající R. Fafejta sběhl do šestnáctky, kde ho domácí bek napálil do stehna. Tentokrát už rozhodčí ukázal na penaltový bod a pokutový kop s přehledem proměnil J. Vitásek. Další penaltu za ruku domácího obránce v pokutovém území už ale těsně před koncem znovu neodpískal, a tak jsme po velmi dobrém výkonu opět zůstali bez bodu.

Sestava: J. Vitásek - R. Sojka, P. Burian, P. Kardinál, L. Černý, O. Měchura (62. R. Fafejta), J. Oktávec (68. Šusta), P. Sabon,  P. Plíva (78. P. Pazderka), M. Stupal, J.  Pavlík.

Branky: 59. R. Sojka, 86. J. Vitásek