Nešťastná třináctka

15.05.2011 22:32

Zatímco pro české hokejisty byl smolný pátek třináctého, pro naše první mužstvo to bylo třinácté utkání, v kterém jsme mohli dovršit neuvěřitelnou sérii utkání bez ztráty bodu. Opak byl ale pravdou, utkání jsme nezvládli a zaslouženě jsem prohráli. S ohledem na vývoj byl ale konečný výsledek 0-3 až moc krutý.

Vstup do utkání jsme měli lepší my, po pěkné kombinaci si hostující obrana pomohla faulem, bohužel trestný kop z ideálních asi 18 metrů P. Sabon poslal nad zeď, ale i branku. Nedáš, dostaneš, otřepané heslo se vyplnilo v zápětí. Hosté zaútočili na levé straně, následoval centr, střela však šla mimo. Jenže rozhodčí vrátil míč hostům, když odpískal trestný kop za údajný faul M. Klementa na centrujícího hráče. K míči se postavil K. Rada, jeho pas před naším brankářem ještě tečoval K. Vostrý a hosté rázem vedli. To bylo vodou na jejich mlýn. Bránili od půlky a po našich chybách, kterých bylo v rezehrávce v té době docela dost, přecházeli do rychlých brejků. Naštěstí spíše trefovali ochrannou síť za naší brankou než prostor mezi tyčemi. A když tam zacíli, vychytal je náš brankář.

Z našich hráčů postupně spadla nervozita, začali být aktivnější, jenže bez patřičného zakončení. Do slibných šancí se v prvním poločase dostal třikrát J. Pavlík, jenže tomu bohužel na jaře zvlhl střelný prach, takže z toho nic nebylo. A tak došlo k jedné z rozhodujících situací utkání. Po faulu na R. Sojku v naší šestnáctce zůstala píšťalka sudího němá, náš kapitán ho na faul slušně upozornil, rozhodčímu se to však nelíbilo, zapískal, našemu kapitánovi uštědřil žlutou kartu a nařídil nepřímý kop asi deset metrů od naší branky. Hosté ho využili a po střele K. Rady šli už do dvoubrankového vedení.

Úvod druhého poločasu opět patřil nám, zatlačili jsme svého soupeře k jeho šestnáctce a vypadalo to, že je jen otázkou času, kdy snížíme. Jenže ne a ne se pořádně trefit. A když se psala asi padesátá minuta zápasu, došlo k dalším dvěma, jak se později ukázalo rozhodujícím situacím utkání. Po našem útoku zahákoval hostující obránce nohu M. Stupalovi více než metr uvnitř šestnáctky. Delegovaný pomezní hlavního na faul upozornil. Ten zapískal a ukázal na bod vyznačující pokutový kop. Jenže asistent slovy: Vytáhni to metr z vápna nám vzal snad poslední šanci vrátit se do utkání. Po rozehraném přímém kopu následoval rychlý protiútok a K. Vostrý vstřelil třetí, poslední gól střetnutí.

V závěru jsme si vytvořili doslova drtivý tlak, v útoku hráli i čtyři hráči, jenže ani O. Fafejta, ani M. Stupal, ani P. Burian, jehož hlavička orazítkovala břevno novoknínské svatyně, čestný úspěch nezaznamenali. A tak jsem prohráli zřejmě rozhodující utkání o konečné první místo v tabulce.

Sestava: J. Vitásek - R. Sojka (58. P. Sochor), P. Burian, P. Kardinál, L. Černý - M. Klement (32. O. Fafejta), J. Oktávec, P. Sabon, P. Plíva - M. Stupal, J. Pavlík