Nemáme co ztratit

06.10.2010 22:13

Tento víkend bude pro náš fotbal opět ve znamení derby, tentokrát ho odehrají obě mužstva. Jestliže béčko v sobotu zajíždí na Novou Ves, první mužstvo zavítá v neděli do sousedného N. Knína. "Už samo o sobě by tento fakt měl znamenat, že na obě utkání dorazí početný zástup našich příznivců", říká trenér Z. Makovička. "Hráče obou mužstev by to určitě potěšilo."

Zejména pro áčko jde o další důležité utkání. "Myslím, že tomu tak není," opravuje Z. Makovička. "Derby jistě má samo o sobě svůj náboj, jenže my se musíme naučit brát zápas od zápasu, jak se dnes moderně říká. Los nám přisoudil, že po následujícím osmém kole budeme mít odehráno už 5 utkání venku, zatímco doma jsme hráli jen třikrát. Jsme tedy, co se týká tabulky, proti našim bezprostředním soupeřům v určité nevýhodě, u ševců proto nemáme co ztratit! Je jasné, že lídr tabulky má už určitý náskok a každý náš bodový zisk by znamenal vrácení se do hry o postup. Musíme ale být podle mě oběma nohama na zemi. Už dnešní postavení v tabulce je úspěchem! Proto se na následující utkání dívám tak, že můžeme hrát v klidu. Samozřejmě ne v takovém, že nám bude úplně jedno, jak utkání odehrajeme, ale je třeba si uvědomit, že soutěž je ještě dlouhá a může se stát cokoliv. Proto soustředění, zodpovědnost, nasazení ano, křečovitost ne!"

V přípravě jak v zimě, tak i v létě jsme s rezervou Knína vždy odehráli vyrovnaná utkání a prohráli jen těsně. "Přípravná utkání jsou ale přece něco jiného, " pokračuje Z. Makovička. "Jedno bychom si z nich však měli vzít, a to, že je nezbytné, abychom hráli uvolněně. Jen tak můžeme uspět! Příkladem může pro nás být poslední utkání s Kamýkem, kde jsme pro zbytečnou nervozitu ztratili takřka dvě třetiny utkání, protože jsme si pro zbrklost a ukvapenost nebyli schopni přihrát i na pět metrů! Posílit nás může přitom vědomí, že stejný tým vyřadil tento týden v poháru přeborové Rosovice, jinými slovy, šlo o velmi kvalitního soupeře a bod s ním má svou váhu, i když si myslím, že vyhrát se dalo. Důležité bude také to, zda budeme kompletní. Je jasné, že se budeme muset pro zranění obejit bez O. Fafejty, naopak nadějně vypadá to, že bude hrát P. Burian. A pokud by se podařilo uvolnit z práce T. Černému, tak věřím, že jsme u Kocáby schopni odehrát velmi dobré utkání."

Svůj náboj bude mít utkání v Nové Vsi. "Musím se přiznat, že i na toto utkání se těším," svěřuje se Z. Makovička. "Jsem zvědav, jak se naše poměrně mladé mužstvo vypořádá s velmi zkušeným týmem domácích. Jsem přesvědčen, že není bez šance, pokud ale bude hrát kombinačně a vyvaruje se chyb."

Oba zápasy slibují velmi dobrý a hlavně napínavý fotbal, proto věříme, že jak do Knína, tak i na Ves dorazí dostatečný počet příznivců hraštického fotbalu a že budou patřičně vidět a také slyšet!