Nejslabší jarní výkon

22.04.2012 15:24

Na sérii vynikajících jarních výkonů jsme o tomto víkendu nedokázali navázat v Rosovicích. Hráči přistoupili k utkání laxně a po většinu jeho času tahali za kratší konec. K bodu nás nakonec dovedl zlepšený výkon v poslední dvacetiminutovce, kdy soupeř odpadl, takže jsme dokázali stáhnout dvoubrankový náskok a vyrovnat na 3-3.

S dvěma navrátilci po zranění v sestavě - O. Fafejtou a J. Oktávcem - jsme v úvodu měli míč skoro stále na kopačkách, jenže v úctivé vzdálenosti od domácí branky. Zato Rosovice hned z prvního útoku asi v osmé minutě skórovaly. Míč ztratil J. Pavlík ještě na polovině domácích, následoval nákop před naše vápno, hostující brankář začal couvat do své branky, takže útočník se snadno dostal k míči, zasekávačkou vyřadil ze hry křížujícho P. Sabona a ne příliš prudká střela prošla do sítě pod naším padajícím gólmanem. Ani to nevyburcovalo hraštické hráče ke zvýšení aktivity, hráli pasivně, staticky, proto obrana neměla komu přihrát, takže se dostávala pod tlak, což řešila dlouhými nákopy, které obvykle nenašly adresáta. Druhý gól na sebe proto nenechal dlouho čekat. Rosovice zahrávaly skoro z půlky trestný kop, téměř od brankové čáry na zadní tyči vrátil míč do hry nikým nehlídaný domácí útočník a z bezprostřední vzdálenost ho do naší sítě umístil opět zcela volný další rosovický hráč.

Teprve potom jsme trochu zabrali, jenže hlavička P. Sabona jen těsně minula domácí branku. Stějně tak si vedl P. Plíva, jehož tvrdá střela levačkou šla doprostřed branky, takže domácí brankář si s ní  poradil. Teprve střela O. Fafejty asi z 30 metrů našla cíl a znamenala snížení na 1-2. Domácí mužstvo dál pozorně bránilo, jeho hráči se poměrně snadno dostávali k míči po našich chybách v rozehrávce a hledali dlouhými pasy jednoho ze dvou vysunutých útočníků. Naštěstí pro nás ti do konce poločasu už ani jednu akci nedotáhli do zdárného konce. A když odmítl vyrovnání F. Šusta, který si pěkně naběhl na dlouhý míč, jenže ho pořádně netrefil, takže brankář ho bez problémů zpacifikoval, skončil první poločas jednobrankovým vedením Rosovic.

Úvod druhého poločasu nás vrátil do bídy začátku prvního dějství. Opět jsme si svou hrou koledovali o průšvih a ten přišel ani ne po deseti minutách hry. Nepřesný rozhodčí napřed nepotrestal faul domácího hráče na R. Sojku, následující faul našeho beka už ano a nařídil pokutový kop, který nejprve J. Vitásek vyrazil, jenže exekutor se opět dostal k míči a napodruhé již skóroval.

Přežili jsme další vyloženou šanci Rosovic, když domácímu hráči namazal O. Nemét, střela však minula hostující branku. Teprve potom, asi dvacet minut před koncem, jsme začali konečně hrát fotbal, na který jsou naši fanoušci na jaře zvyklí. Pomohlo nám k tomu i to, že hráčům domácího týmu začaly odcházet síly. Střídající R. Fafejta ještě svou tutovku nedal, když ho skvěle vysunul M. Durdil, po chvíli si však pro faul došel P. Plíva, jeho pád ve vápně rozhodčí opět posoudil jako nedovolený, nařídil penaltu, kterou J. Vitásek přesvědčivě proměnil. Za chvíli bylo vyrovnáno. To P. Sabon si naběhl na centr P. Plívy z rohu a nezadržitelně skóroval. Těsně před koncem mohl zajistit vítězství pro naše barvy M. Durdil, řítil se sám na branku, jenže míč si v rozhodujícím okamžiku příliš předkopl, takže brankář snadno zachránil. Musíme sportovně přiznat, že výhru jsme si nezasloužili. V případě úspěchu Míry bychom opakovali rčení z minulého týdne, že spravedlnost byla opět slepá, tentokrát v náš prospěch.

Branky: 31. O. Fafejta, 76. J. Vitásek. 81. P. Sabon

Sestava: Vitásek - Sojka, Klement, Sabon, Nemét - Šusta, Oktávec (65. Pazderka), Durdil, Plíva - O. Fafejta (46. R. Fafejta), Pavlík