Na domácí jsme nestačili

26.02.2012 22:08

Naše mužstvo se v utkání o postup do finále zimního turnaje utkalo s domácím B-mužstvem a na svého soupeře nestačilo. Po prohraném poločase 0-2 nakonec odjelo poraženo 1-3. Co nás snad může těšit, je jen to, že to byl nejnižší příděl, který Střešovičtí svým dosavadním soupeřům na turnaji uštědřili.

Pouze v jedenácti hráčích, tedy bez možnosti střídání, neboť hned čtyři nominovaní fotbalisté na poslední chvíli z různých důvodů nedorazili, jsme nezačali špatně a domácím borcům jsme se vyrovnali ve většině činnostech. Jenže přišla chyba L. Černého, ztráta míče na soupeřově polovině, jeho brejk, který náš brankář řešil dalekým vyběhnutím. Bohužel domácí hráč byl u míče dřív, udělal J. Vitáskovi kličku a pohodlně skóroval.

Od té doby se hrál velmi dobrý fotbal, obě mužstva se snažila o aktivní hru, která také přinášela šance. Z naší strany se do velké příležitosti dostal zejména M. Stupal, jehož hlavička ale šla jen těsně vedle domácí branky. Poté nepřesný rozhodčí neposoudil jako nedovolené naremplování P. Plívy střešovickým obráncem, který našeho založníka ve vápně loktem srazil k zemi.

K naší smůle domácí využili hned další šanci. Asistent rozhodčího nejprve pustil dvoumetrový ofsajd na úrovni hostující lavičky, domácí hráč odcentroval a další fotbalista zvýšil na 2-0. Hosté se po chvíli už podruhé hodně zlobili na rozhodčího, když znovu domácím odpustil jasný faul, tentokrát na M. Robovského, který nedaleko od značky pokutového kopu udělal obránci kličku, ten ho evidentně podrazil, jenže i to bylo pro sudího málo a pokutový kop nenařídil. Snad naši největší šanci prvního poločasu neproměnil opět  M. Stupal, který zcela sám hlavičkoval asi ze sedmi metrů vedle domácí svatyně. Těsně před koncem ještě M. Durdil protáhl domácího gólmana jedovatou střelou, jenže ani ta se neujala.

Druhý poločas jsme začali náporem, byli jsme však netrpěliví, do útoku se zapojovalo až příliš mnoho hráčů. Zapomínali jsme přitom na zadní vrátka, čehož domácí tým využíval k řadě rychlých protiútoků. Na štěstí pro nás koncovka ale nebyla silnou stánkou střešovických hráčů, co zahodili, bylo až neuvěřitelné, ujala se pouze jedna jejich střela. My jsme se zvedli teprve v poslední čtvrthodině, když domácí, kterých se vystřídalo během utkání 15 fotbalistů, dost polevili. Nejprve M. Durdil orazítkoval střelou z trestného kopu levou tyčku, těsně před koncem se konečně dočkal M. Stupal, který si naběhl na přesně zahraný rohový kop J. Pavlíkem a do třetice se už hlavou nemýlil.

Branka: 82. M. Stupal

Sestava: J. Vitásek - O. Měchura, O. Fafejta, P. Sabon, L. Černý - F. Šusta, M. Durdil, J. Pavlík, P. Plíva - M. Stupal, M. Robovský