Mokrovraty-Malá Hraštice 3-1 (1-0)

13.04.2011 18:32

(20. kolo) Další derby, tentokrát s týmem Mokrovrat, potvrdilo, že výkon našeho mužstva je jako na houpačce. Podali jsme tentokrát mnohem lepší výkon než před týdnem, o konečném výsledku rozhodla lepší koncovka soupeře. První poločas byl poměrně vyrovnaný, domácí šli do vedení po dorážce střely do tyče. Mnohem hezčí fotbal se ale hrál i přes značné vedro v druhém poločase, kdy jsme na zvýšení domácích na 2-0 odpověděli kontaktním gólem. Přes šance a hře v deseti se nám ale krok srovnat nepodařilo, takže jsme nakonec odjeli s porážkou 3-1.

Do utkání jsme opět nastoupili v silně kombinované sestavě, začali jsme však mnohem zodpovědněji než z Hříměždicemi, takže domácí tým, který zaujímá druhé místo tabulky a stále hraje o postup, si dlouho s naší hrou nevěděl rady. Žádnou šanci si nevypracoval, postupně jsme hru začali vyrovnávat a stále častěji se dostávali na dostřel domácí branky. Jenže přišla hrubá chyba R. Fafejty, který otálel s odkopem, až mu domácí hráč míč sebral, vystřel, míč se odrazil od tyče k volnému dalšímu hráči Mokrovrat a bylo to 1-0. Jenže ani my jsme nemysleli jen na obranu, do šance se dostal zejména R. Fafejta, který ale ještě přihrával P. Pazderkovi, jenže tomu míč na nerovném terénu odskočil, takže z toho nic nebylo.

V druhém poločase se přes ubývající síly hráčů v úmorném vedru hrál ještě lepší fotbal než v půli první. To proto, že také my jsme stále více útočili, jenže dlouho bez zakončení. A tak přišel trest v podobě gólu z velkého úhlu. Paradoxně jsme začali mít převahu po následném vyloučení M. Poláčka za oplácení. Tlačili jsme se do útoku a po zahrání trestného kopu P. Plívou vrátil J. Sauer hlavou míč k volnému R. Fafejtovi a ten snížil na 1-2. Po chvíli se stejný hráč opět dostal do vyložené šance, jenže jeho teč mu domácí brankář vytáhl na roh. Naší snahu o vyrovnání srazila hrubka do té doby vynikajícího J. Sauera, po které domácí šli opět do dvoubrankového vedení. Přežili jsme ještě jednu šanci Mokrovrat a závěr utkání už patřil nám. Nejprve L. Černý orazítkoval z 20 metrů břevno domácí branky a pak P. Pazderka sám před brankářem nastřelil jen tyč. Z Mokrovrat jsme tak odjeli se vztyčenou hlavou.

Z. Makovička: Jsem rád, že už skončila série utkání s mužstvy z nejvyšších pater tabulky. Tento los se nedá nazvat jinak než jako vražedný. Jsem rád, že pouze v jednom z utkání, s Hříměždicemi, jsme odešli s jasnou porážkou. Rozdíl mezi námi a těmito mužstvy vidím především v tom, že zatímco jejich hráči naše individuální chyby potrestají, my nikoliv. Právě v utkání s Mokrovraty byl tento rozdíl markantní. V poli jsme byli možná i fotbalovější, jenže jsme zahodili čtyři tutovky, náš soupeř pouze dvě a to rozhodlo. Bohužel našemu týmu opět chybí řada hráčů, ať už pro zranění, nebo z osobních nebo pracovních důvodů. Teď nás čeká řada utkání se srovnatelnými mužstvy, věřím, že je zvládneme stejně jako tomu bylo na podzim a začneme v tabulce stoupat.

Sestava: Z. Dudič 6 – L. Černý 7, J. Sauer 6, D. Bičiště 6, Vl. Kardinál 6 – M. Klement 6 (58. M. Poláček), P. Kardinál 8, P. Pazderka 7, R. Fafejta 6, P. Plíva 6 – L. Šusta 6 (45. D. Grafnetr 6)

Branka: 66. R. Fafejta