Malá Hraštice - Petrovice B 2 : 1 (0 : 1)

24.06.2010 13:14

(14. kolo)

S notnou dávkou štěstí vyhrálo naše mužstvo poslední domácí utkání se zachraňující se rezervou Petrovic.  Po tragickém výkonu v prvním poločase, kdy hosté byli lepším týmem a zaslouženě šli do vedení po správně nařízené penaltě,  jsme zlepšeným výkonem v druhém dějství výsledek obrátili. Naše výhra tak poslala Petrovice s ohledem na ostatní výsledky o jednu třídu níž.

Dlouho to přitom vůbec nevypadalo, že by proti sobě nastoupil jeden z nejlepších týmu jara proti nejhoršímu. Petrovické béčko vsadilo všechno na jednu kartu, do útoku nasadilo hned tři útočníky, což naší obraně dělalo dlouho velké problémy. Naštěstí soupeř neproměnil několik velmi dobrých příležitostí. Udeřilo až po špatně zahraném ofsajd systému, když se zapomněl L. Černý. Na naší branku se proto řítil další útok, M. Poláček útočníka na poslední chvíli fauloval a jinak velmi slabý rozhodčí Kuba nařídil správě penaltu, kterou hosté snadno proměnili.

Je nutné dodat, že v prvním poločase jsme hostům jejich snahu o bodový zisk hodně ulehčili svým pasivním výkonem. Hráči šetřili v dusnu pohybem, místo kombinační hry jsme volili nakopávané míče, které obrana hostů Petrovic snadno odvracela. Proto jsme soupeřovu branku prakticky neohrozili. V závěru poločasu navíc rozhodčí Kuba svými omyly rozvířil v našich řadách nervozitu, zejména po neodpískaném penaltovém faulu na M. Stupala, takže se začalo žlutit za řečnění a hra už s fotbalem měla málo co dočinění.

Po bouřce na lavičce a prostřídání jsme do druhého poločasu nastoupili s mnohem větším odhodláním. Zlepšili jsme pohyb, míč jsme dali na zem, začali kombinovat a najednou jsme soupeře přehrávali. Velkou šanci ještě zahodil M. Klement, poté jsme hrozili po rohových kopech, zápis utkání se měnil až po nádherné akci na pravé straně, když se po několika narážečkách uvolnil náš nejlepší hráč utkání M. Stupal, odcentroval od brankové čáry a J. Pavlík hlavou nezadržitelně srovnal skóre.

Hosté se snažili strhnout vítězství na svou stranu, jenže s koncovkou byli hodně na štíru, zahazovali i ty nejvyloženější šance. V závěru jim už začaly ubývat síly, proto konec patřil nám. Nejprve přestřelil z hranice vápna osamocený P. Pazderka, dvě minuty před koncem vypili hosté kalich hořkosti až do dna. Po rychlém brejku T. Krotila vybojoval M. Stupal roh. J. Pavlík mu gólovou přihrávku vrátil perfektně zahraným rohovým kopem a Míra hlavičkou poslal našeho soupeře do IV. třídy.

Sestava: J. Vitásek – R. Sojka  M. Poláček, V. Batulka (46. P. Sabon), J. Pospíšil  - D. Grafnetr, (56. J. Pavlík),  P. Pazderka, J. Oktávec, L. Černý (70. T. Krotil),– M. Stupal, M. Klement

Branky: 65. J. Pavlík, 89.  M. Stupal

Z. Makovička: Jsem rád, že jsme toto utkání zvládli. Jsem na své hráče pyšný, protože to pro ně vůbec jednoduchý zápas, zejména co se týká psychiky, nebyl. Víme, kolik zaručených zpráv kolovalo, jak je vše dané, navíc přijel snad nejslabší rozhodčí, který nás kdy pískal. Proto si tohoto vítězství velmi vážím. Na druhou stranu Petrovice rozhodně nebyly týmem, který u nás patřil k nejslabším. Sestup si ale prohrál jindy, hlavně v utkáních doma. Skončili jsme po pěkném jaru osmí, což je s ohledem na situaci po podzimu  jistě dobrý výsledek. Na druhou stranu s ohledem na kvalitu týmu bychom měli být výš. Předpokladem k tomu ale je, abychom byli kompletní. Bohužel už v Kamýku to nebude, neboť řada hráčů dala přednost jiným aktivitám, což mě docela rozladilo. Soutěž se hraje od prvního do posledního kola a nerad bych, abychom stejný problém řešil v úvodu podzimu. Doufám, že si hráči z loňského podzimu vezmou ponaučení a případné dovolené si vyberou tak, abychom od poloviny srpna hráli už kompletní. Jinak zase budeme na začátku zbytečně ztrácet a  případný úspěch bude v nedohlednu.