Malá Hraštice - Krásná Hora B 1 : 1 (0 : 1)

24.06.2010 12:23

(6. kolo)

Další body jsme zbytečně ztratili, tentokrát s rezervou Krásné Hory. Zejména v prvním poločase jsme na hřišti dominovali, jenže ta koncovka! Napočítali jsme nejméně pět vyložených šancí, jenže z toho nic nebylo, dokonce jsme netrefili ani branku! Místo toho jsme umožnili soupeři jít do vedení po trestném kopu. V druhém dějství jsme ale naštěstí vyrovnali, takže utkání nakonec skončilo smírně 1-1.

Bez řadu hráčů jsme měli hned od úvodu utkání režii zápasu ve svých rukách, jenže jsme selhali v zakončení. Co zahodil zejména J. Pavlík, ale také F. Šusta, to bylo až neuvěřitelné. A tak přišel trest. Soupeř po trestném kopu využil našeho nedostatečného krytí hráčů a snad první střelou na branku šel do vedení.

Druhý poločas už z naší strany tak dobrý nebyl, naopak byli to hosté, kteří byli v jeho úvodu aktivnější, nastřelili dokonce dvakrát tyčku, jenže nic z toho nebylo. My jsme po tradičním vlažném začátku ožili, snažili se alespoň o srovnání skóre. Blízko byl jak M. Klement, tak opět J. Pavlík, až teprve náhradník P. Haspepkl ukázal spoluhráčům, jak se zakončuje. Nebyl na hřišti ani minutu, když ho našel dlouhý míč, vypálil a míč se od tyčky odrazil do branky.

Sestava: Z. Dudič – O. Měchura, R. Sojka, Vl. Kardinál, M. Poláček – F. Šusta, P. Plíva, M. Klement, T. Krotil (71. P. Haspekl) - M. Stupal, J. Pavlík

Branky: 71. P. Haspekl

Z. Makovička: Jestliže proti rezervě Dublovic jsme hráli hloupě dozadu, tentokrát jsme se nevyznamenali v zakončení. Dominoval přitom Honza Pavlík, který v okamžiku, kdy se mu koncovka nedařila, měl zkusit něco jiného než zakončení, tedy přihrát. Vždy tam měl několik možností, bohužel tvrdošíjně hrál sobecky, tlačil se do koncovky na úkor kolektivního přístupu, takže proto byl výsledek takový, jaký byl. Na druhou stranu bych chtěl ocenit výkon M. Klementa, který toho na hřišti oběhal neskutečně moc. Vím, každý si chce dát gól, ale také někdo musí dělat černou práci za ostatní. To tentokrát dělal právě on. Opět chyběla řada hráčů, což samozřejmě výkon ovlivnilo. Na negativních věcech je ale třeba hledat i pozitiva. Tím je tentokrát to, že jsem mohl dát příležitost mladým hráčům. Žel ne každý z nich se toho zhostil se ctí. Mládí není zásluha, je třeba do výkonu přidat elán, dravost, snahu. Mladí hráči dál budou dostávat příležitost, nepůjde však o samozřejmou věc, musí si to nejen zasloužit, ale na hřišti také tak říkajíc odpracovat. Bez toho to prostě nejde.