Malá Hraštice - 1. FK Příbram 1:3 (0:1)

31.05.2012 13:23

Utkání s prvoligovou 1. FK Příbram bylo přeloženo z neděle na středu, z důvodu zahraničního turnaje, kterého se Příbram účastnila. Hosté byli po celý zápas rychlejší a fotbalovější, ale i tak jsme s nimi dokázali sehrát vyrovnanou partii. Možná i díky výkonu našeho brankáře, který nás celý zápas držel se mohli ke konci Příbramští bát o výsledek.

Od začátku utkání přebrala Příbram veškerou iniciativu a jen zřídkakdy nás pustila na svoji polovinu. Pokud jsme se nám povedlo dostat se do brejkové situace, vždy nás dokázali zastavit obránci hostí, takže jsme se jen horko těžko dostávali do zakončení. Za to Příbramští se do zakončení dostávali velmi často. I přes veškerou snahu a zodpovědnost našich obránců si Příbram vytvořila spoustu slibných šancí. S téměř všemi si dokázal skvěle poradit Patrik Sysel, až na jednu nenápadnou střelu, která zapadla přímo do šibenice. Naše náznaky šancí jsme nedokázali dotáhnout ani do pořádného zakončení a tak poločas skončil 0:1.

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu jako první. Ve 42. minutě dokázali využít hosté jednu ze svých šancí, když náš obránce podběhl centrovaný míč, útočník spracoval a nikým neatakovaný vstřelil druhou branku. Postupem času jsme se ale víc otrkali, dokázali jsme si vytvořit i nějaké šance, většinou tedy z brejkových situací. Nájezd Dvořáka ještě dokázal brankář hostí zlikvidovat, ale při centru z pravé strany se nejlépe ve skrumáži zorientoval Šiška a snížil skóre na 1:2. Ke konci utkání jsme vložili všechny síly do útoku a snažili se vstřelit vyrovnávací branku. Mezer v bránění dokázali hosté využít ale náš brankář dokázal vychytat i ty nejtutovější šance. Kapituloval až v poslední minutě, když už jsme hráli otevřený vabank. I tak jsme ale odehráli slušné utkání a opět se přesvědčili, že hrát se dá každým.

Sestava: Sysel - Blažek, Kolouch, Holec, Šiška, Hlávka, Vildmon, Dvořák, Vostárek J., Vostárek P., Svatoš, Koc, Pavlis, Lampír, Šiška

Branka: Šiška