Lepší výkon než výsledek

17.09.2013 09:10

K utkání v Dobříši jsme nastoupili proti minulému týdnu s několika změnami v sestavě, vynucenými jako již tradičně z důvodu pracovních povinností některých hráčů (nastoupil T.Černý, naopak chyběli O.Fafejta, Suk), ale bohužel i z důvodů blíže nespecifikovaných absencí (Klement).

Úvod zápasu se odehrál v očekávané převaze domácího týmu, který kombinoval krátkými přihrávkami na své půli a dopředu hrozil nebezpečnými výpady. Naše obrana s podporou brankáře si ale s náznaky šancí poradila a do žádné vyložené soupeře nepustila. Ve 25.minutě se však hbitý útočník středem hřiště do vápna prosmýkl, a po kontaktu skluzem, kdy u nohou našeho hráče zůstal ležet nehybně míč a hráč Dobříše přes nohu přepadl, odpískal rozhodčí penaltu. Jak známo, penalta to je, když ji rozhodčí odpíská, domácí exekutor ji s přehledem proměnil, 1:0. Pro nás to byl moment, který našemu hernímu projevu spíše prospěl. Posledních 15 minut první půle jsme byli aktivnější a konečně si vytvořili tlak, z kterého přišly šance. Tu nejvýraznější pak měl ve 42.minutě hlavičkující M.Jiráň, který z malého vápna těsně přestřelil. Situaci předcházel asi nejdiskutovanější moment zápasu. Po centrovaném míči do velkého vápna a hlavičkovém souboji domácí brankář po odehrání míče neudržel nervy na uzdě a prudce strčil do P.Plívy, který takovou reakci vůbec nečekal a skončil na zemi. Toho si hlavní rozhodčí nemohl nevšimnout, avšak po krátké poradě s pomezním rozhodčím udělil domácímu brankáři pouze žlutou kartu. Podle našeho názoru (a nutno dodat že i dle názoru korektně vystupující domácí lavičky) se jednalo o jasnou červenou kartu za nesmyslné oplácení po předchozím hlavičkovém souboji. Rozhodčí zápas jednoznačně ovlivnil v náš neprospěch. Škoda, do kabin se tedy šlo za stavu 1:0.

Do druhé půle se nám podařilo nastoupit v duchu konce té první a hra byla tentokrát vyrovnanější. Bohužel jsme si nevypracovali žádnou 100% příležitost, některé náznaky skončili buď praporkem pomezního rozhodčího, nebo slabým zakončením. Největší šanci na vyrovnání jsme měli při trestném kopu z asi 25 metrů z levé strany, kdy ostrý přízemní centr P.Plívy naši dva hráči chytře pustili na zadní tyč, ale domácí golman si s těžkým míčem poradil. Rozhodnutí přišlo v 75.minutě na druhé straně. To domácí hráč tvrdou přízemní střelou obstřelil zeď i našeho gólmana a zvýšil na 2:0. Zkusili jsme ještě hrát vzadu na riziko na 3 obránce a v 90.minutě pak do rozebrané obrany inkasovali potřetí. Domácí vyhráli zaslouženě, byli dle průběhu celého zápasu lepším týmem. Škoda nevyužitých dvou příležitostí na vyrovnání stavu, pak jsme mohli reálně pomýšlet na první bodový zisk.

Trenéři:  Děkujeme hráčům za předvedený výkon. Přestože jsme nastoupili na hřišti soupeře z čela tabulky, konečně jsme podle našeho názoru předvedli výkon, za který se nemusíme stydět. Výsledek 3:0 je možná až krutý, ale abychom uhráli nějaký bod, musíme dát gól, což se nám nepovedlo. Věřme, že tak jako jsme tentokrát štěstí neměli, tak při stejném nasazení se ho můžeme příští zápas dočkat.

Dobříš B - Malá Hraštice 3:0 (1:0)

Sestava : Vitásek - Černý L., Sabon, Matějka, Petřina, - Plíva, Oktávec ,Fafejta O., Jiráň, - Pavlík (75. Sojka) , Černý T.