Lekce z produktivity

09.10.2011 08:17

Na prvý pohled jsme utkání sedmého kola s Boroticemi nezvládli, protože jsme ho prohráli 1-5. Kdo však na utkání byl, přesvědčil se, že průběh tomu vůbec neodpovídal. Herně jsem se soupeři přinejmenším vyrovnali, co rozhodlo o výsledku, byla naše doslova žalostná koncovka. Soupeř naproti tomu díky smrtícím protiútokům a skvělé koncovce v druhém poločasu rozhodl.

Bez O. Fafejty, J. Oktávce a M. Stupala jsme začali opatrně a protože ani soupeř neoplýval aktivitou první čtvrthodinka proběhla v poklidu. Signálem ke zvýšení tempa byla situace asi v 16. minutě. Po rozehraném našem rohu a ztrátě míče následoval rychlý brejk soupeře, náš gólman hosty vychytal za cenu rohu. Ten hosté rychle rozehráli, k odraženému míči se dostal jejich záložník a tvrdou střelou zpoza šestnáctky nedal našemu brankáři šanci.

My jsme odpověděli nejlépe jak jsme mohli - zvýšenou aktivitou, která nám přinesla až dokonce prvního poločasu doslova drtivý tlak. Vytvářeli jsme si také jednu šanci za druhou, jenže jsme místo sítě trefovali gólmana hostů. Zejména proto jsme místo vedení odcházeli do šatny s jednogólovým mankem.

Druhý poločas probíhal podle stejných not. My jsme se tlačili do útoku, opět jsme promarňovali jednu příležitost za druhou, trefili jsme dokonce i břevno, jenže soupeř podnikal do otevřené obrany brejky, které proměňoval. Na chvíli nám za stavu 0-3 svitla naděje, když po centru P. Plívy zahrál hostující stoper ve vápně rukou a nařízenou penaltu J. Vitásek suveréně proměnil. Jenže po další naší tutovce, když L. Černý hlavou minul z malého vápna branku Borotic, hosté rychle rozehráli a vstřelili další, již čtvrtý gól. Do konce dali ještě jeden podobající se těm předchozím jako vejce vejci a uzavřeli tak účet utkání.

Branka: 68. J. Vitásek

Sestava: J. Vitásek - R. Sojka, P. Burian, P. Kardinál, O. Nemét - P. Plíva (75. O. Měchura), M. Klement, R. Fafejta, L. Černý (75. M. Jiráň) - R. Fafejta, P. Pavlík (68. F. Šusta)