Krásná Hora B - Malá Hraštice 3 : 2 (2 : 0)

24.06.2010 13:00

(19. kolo)

Více než dvě třetiny utkání v Krásné Hoře naše mužstvo předvádělo žalostný výkon. Většina hráčů se potýkala se základy fotbalu, hráli jsme nepřesně, překážel nám míč, hráči byli bez pohybu. Teprve v závěru jsme přidali, na víc než na zredukování výsledku na 2-3 to ale nebylo.

Bez potrestaného J. Pavlíka a zraněného P. Kardinála jsme do utkání vstoupili po předchozích výkonech jako vyměnění. Hráči nebyli schopni si přihrát, míč jim na slušném terénu odskakoval od nohy, mnozí utkání pojali jako nedělní poobědní piknik, hezky lážo plážo, jen si nezpotit triko. A protože domácí toho také moc nepředváděli, nebylo se dlouho na co koukat. Bavit se mohli snad jen ti, kterým se líbí parodie, tentokrát na fotbal. Přesto jsme si vytvořili dvě tutové šance, jenže při obou zastoupili domácího brankáře obránci. Na brankové čáře nejprve vytěsnili střelu z otočky M. Stupala a poté u pravé tyče střelu O. Fafejty. Blížil se závěr poločasu, naši hráči ne a ne zabrat a tak přišel trest. Po chybě celé pravé strany se dostal domácí útočník před našeho brankáře a z poměrně velkého úhlu skóroval. V poslední minutě prvního poločasu přestal hrát T. Krotil v domnění, že bude ofsajd, domácí pomezní více než sporné postavení pustil a bylo to 0-2.

I když naše mužstvo vstoupilo do druhého poločasu s odhodláním výsledek zvrátit, dlouho se nemohlo chytit. Teprve po prostřídání jsme alespoň zlepšili pohyb, začali jsme více hrát po stranách a postupně získávali převahu. Bohužel naší největší příležitost z té doby, únik O. Fafejty a jeho přihrávka na M. Stupala, kterému ve skluzu chyběli jen centimetry, jsme neproměnili. K naší smůle domácí zvýšili po trestném kopu hned v zápětí. Byla to snad jejich jediná  střela na branku v druhém poločase.

V závěrečné dvacetiminutovce naše mužstvo konečně vyvinulo na domácí branku ohromný tlak, který přinesl řadu příležitostí i branky. Nejprve T. Krotil poslal z trestného kopu míč do šestnáctky, na zadní tyči ho hlavou vrátil před branku M. Klement a M. Stupal se konečně hlavičkou trefil. Poté nedali v nadějných šancích O. Fafejta a hlavně P. Sabon, který byl na penaltě zcela sám, jenže jeho hlavička šla vedle domácí branky. Asi deset minut před koncem jsme opět skórovali. Na levé straně si zasekl míč V. Batulka, jeho centr našel M. Klementa, který znovu hlavou snížil na rozdíl jediné branky. V závěru jsme tlak ještě vystupňovali, jenže další gólová střela hlavou M. Klementa trefila břevno, odtud míč putoval na brankovou čáru, aby ho domácí hráči uklidili do bezpečí. A když nepomohlo ani vysunutí našeho brankáře do šestnáctky domácích, když jsme zahrávali v poslední minutě roh, bylo rozhodnuto.

Branky: 69. M. Stupal, 81. M. Klement

Sestava: J. Vitásek – L. Černý (73. Šusta F.), R. Sojka, M. Poláček, J. Pospíšil (38. T. Krotil) - M. Klement, P. Pazderka (58. V. Batulka), P. Sabon, J. Oktávec – O. Fafejta, M. Stupal

Z. Makovička: Svoje svěřence jsem vůbec nepoznával. Za svůj výkon si ani bod nezasloužili. Nejhorší na tom je, že nebyli horší než domácí mužstvo! Jenže za to, jak k utkání přistoupili, je prohra zasloužená. Dlouho jsem tak v kabině o přestávce nekřičel, jako tentokrát. Ale abych nebyl jen negativní. Závěr už byl podle mých představ, jenže tak jsme měli hrát od začátku – dostat domácí pod tlak, aby dělali chyby. Za dvacet minut fotbalu se body brát ale nemohou. Doufám, že nás tato facka probere!