Kamýk nad Vltavou - Malá Hraštice 4 : 2 (2 : 1)

28.06.2010 12:16

Nejlepší výsledek na půdě Kamýku za posledních pět let jsme uhráli v dalším kole podzimní soutěže tohoto ročníku. Domácí sice vyhráli 4-2, přesto naše mužstvo, kterému opět chybělo několik hráčů, zanechalo velmi dobrý dojem. I přes nepříznivý průběh hrálo na doraz až dokonce a předvedlo několik velmi dobrých akcí, které ocenilo potleskem i jinak velmi jednostranné domácí obecenstvo.

Po několika minutách oťukávání převzali iniciativu překvapivě hosté a výsledkem byla pěkná střela M. Klementa levačkou, která šla jen těsně mimo domácí branky, a akce dvojice Pavlík – Černý, který ale měl k míči dál než domácí obránce, který stačil míč odkopnout. Vzrušení na hřišti i v hledišti poté vyvolaly dva sporné výroky velmi nepřesného rozhodčího těsně po sobě.. Nejprve nám ve středovém kruhu odpískal nastřelenou ruku a pak zcela rovnocenné hraní rukou domácího obránce v šestnáctce jako penaltové neohodnotil!

Praktiky první nebezpečná akce Kamýku skončila gólem. Jejich útočník zatáhl asi v 18. minutě míč k brankové čáře a přihrávkou pod sebe vyzval k zakončení dalšího ofenzivního hráče, na kterého naše obrana zcela zapomněla. Hra se v té době přelévala z jedné strany na druhou, ale bez přesného zakončení. Našemu týmu chyběla především finální přihrávka na volného útočníka. Nakonec šťastnější byli domácí, kteří po akci na levé straně zakončovali nepřesně, jenže míč trefil J. Listíka a od jeho nohy zapadl míč za záda bezmocného P. Haspekla.

Domácí tým průběh utkání zřejmě uspokojil, přestal hrát a naše mužstvo toho plně využilo. Převzalo iniciativu a výsledkem byla nádherná akce, když na levém křídle unikl V. Batulka, přesným centrem za obranu našel zcela volného M. Klementa, který snížil na rozdíl jediného gólu. Do poločasu jsme mohli ještě skóre srovnat, jenže po povedené akci J. Pavlíka na pravé straně ze stoprocentní šance V. Batulka bohužel nedal.

Úvod druhého poločasu byl opět vyrovnaný, postupně se ale domácí stále více prosazovali a vytvářeli si šance, které ještě nevyužili. My jsme nepodrželi míč, hráči se ho často bezmyšlenkově zbavovali a nebo zbytečně sólovali bez zakončení. A tak jsme do tříbrankového vedení nakonec Kamýk vybídli my svými hrubými chybami. Nejprve se za obranou zapomněl J. Sauer, který nevystavil domácí hráče do ofsajdu a rázem to bylo 3-1. Po chvíli další naše chyba při rozehrávce v obraně, nepřesný nákop M. Poláčka šel přímo na kopačku protihráče, domácí šli opět do přečíslení a bylo to 4-1.

Pro naše mužstvo bylo štěstím, že domácí tým opět polevil, takže posledních dvacet minut jsme byli opět jasně lepším mužstvem. Výsledkem byla branka v domácí síti, když J. Pavlík překvapil brankáře střelou z trestného kopu od autové čáry na zadní tyč. Jenže to ještě nebylo všechno. Nejprve se do nadějného zakončení dostal velmi dobře hrající Z. Matějka, jeho střela šla ale jen těsně mimo. Poté napřáhl ke střele z dobrých 35 metrů M. Poláček, kterou však domácí brankář s námahou vytáhl nad břevno. Do třetice blízko ke skórování byl těsně před koncem M. Klement, jenže jeho hlavičku domácí brankář chytil.

Sestava: P. Haspekl – M. Poláček, J. Sauer, Z. Matějka, J. Listík (78. Šusta) – M. Klement, J. Pavlík,  R. Sojka, P. Kardinál – V. Batulka, L. Černý (65. Vl. Obrmajer)

Branky: 38. M. Klement, 73. J. Pavlík

Z. Makovička: Hráči si ode mne opět zaslouží pochvalu. Na velkém hřišti odehráli velmi dobrou partii, která se musela líbit. Bohužel udělali jsme víc nevynucených chyb zejména v první polovině druhého poločasu a to rozhodlo. Ovšem závěry obou poločasů jsme odehráli výborně a opravu jen málo chybělo k tomu, aby výsledek byl ještě příznivější. Proto hodnotím náš výkon v Kamýku sedmičkou. V tabulce jsme sice klesli na osmou příčku, její střed je však velice vyrovnaný, na třetí místo máme ztrátu jen čtyři body, proto je třeba zachovat klid a příští sobotu s Obořištěm plně bodovat. Vyjadřovat se k rozhodčímu snad ani nemá cenu, jeho posouzení dvou identických situací s rukama jen svědčí, komu odvedl více. Jinak jsem zklamán z přístupu R. Fafejty, kterému mužstvo nestojí ani za to, aby se z utkání omluvil.