Jeden ročník končí, připravuje se už další

01.06.2012 07:30

Do konce tohoto ročníku sice zbývají ještě tři kola, myslet už je třeba na další. Proto v rubrice Další program uveřejňujeme první verzi plánu přípravy na ročník 2012/2013. Jsou v ní vedle vlastní připravy také zachyceny dva turnaje v mezidobí, to znamená ve Velké Lečici, kam pojede kombinovaný tým, a Pivní turnaj, kterého se zúčastní hráči podle vlastní volby.

"S ohledem na zkušenosti z minulých let, kdy letní přípravu hráči většinou podcenili, takže jsme úvod sezóny nezachytili a takřka celý podzim jsme se plácali ve spodních patrech tabulky, jsem letos celou přípravu posunul," řekl nám trenér Zdeněk Makovička. "Úvodní trénink bude tedy už 17. července a první přípravné utkání o dva dny později, tedy v sobotu 21.7. Potom odjíždím s některými hráči na Šumavu, pro zbývající bude připraven jeden trénink. Po návratu počítám s dalším přípravným utkáním."

Podstatné pro přípravu bude soustřední v M. Hraštici na začátku srpna, kdy by se mělo během třech dnů uskutečnit hned pět tréninkových jednotek. Soustředění bude zakončeno celodenním turnajem. "Předpokládám, že se ho zúčastní čtyři mužstva. Týmy už mám vybrané, jen s jejich funkcionáři to musím probrat," vysvětluje trenér.

V další fázi už půjde hlavně o herní přípavu, kterou zakončí účast v poháru. Samozřejmě plán je zatím orientační, je třeba počítat s případnými úpravami. "Rád bych, aby hráči si tentokrát podle tohoto plánu upravili dovolené, myslím, že volných 30 dnů je plně dostačující doba na regeneraci. Je potřeba, aby zejména v srpnu se zúčastnili co největšího počtu tréninků i zápasů. Zimní příprava mi ukázala, že nejvhodnější forma je právě odehrání co největšího počtu utkání. Výsledky i herní projev na jaře pak byly zcela o něčem jiném než na podzim. A to i přes to, že nám chyběla pro zranění řada hráčů. Koncem této sezóny si s každým hráčem promluvím, budu chtít vědět, jak se do přípravy zapojí, abych měl větší přehled, než tomu bylo v minulých letech."