Je to o trpělivosti

06.09.2010 13:01

V dalším kole měly naše týmy střídavé výsledky. Jak informujeme na jiném místě, zatímco áčko vyhrálo v Krásné Hoře, béčko nezvládlo druhý poločas v Hříměždicích a odjelo odtud poraženo.

V uplynulých dvou ročnících jsme se s béčkem Krásné Hory utkali čtyřikrát, dvakrát jsme prohráli, dvakrát remizovali. Až na popáté se nám podařilo vyhrát. "Zejména v prvním poločase jsme hráli dost na jistotu, někteří hráči se zbytečně zbavovali míčů, chyběla trpělivost a trocha odvahy," komentuje výkon trenér prvního mužstva Z. Makovička. "Možná někteří hráči měli v hlavě utkání se stejným soupeřem z jara letošního roku, kdy jsme ho nechali po bezkrevném výkonu a řadě chyb dostat do třígólového brejku, abychom v závěru mocně, ale marně dotahovali. Je dobře, že jsme se tentokrát těchto chyb vyvarovali, při jediné šanci domácích v prvním poločasu nás navíc skvěle podržel Z. Dudič. V druhém jsme už byli jednoznačně lepším týmem, využili jsme perfektního hřiště ke kombinačnímu fotbalu, zužitkovali dobrou fyzickou připravennost a předvedli jsme řadu pěkných akcí. Chtěl bych ocenit i to, že prakticky každá naše standardka, ať už to byl roh, nebo trestný kop, byla nebezpečná. Hráči vědí, že nerad chválím, stále je totiž co zlepšovat, ale více než stoprocentní pochvalu je třeba vyslovit na konto obou gólů, byla to zkrátka paráda!"

Za to béčko po perfektním prvním poločase zcela v druhém odešlo a prohrálo 3 - 5. "O výsledku podle mě rozhodly tři skutečnosti, které spolu úzce souvisejí a osobně je neoděluji," pokračuje Z. Makovička. "V prvé řadě je to slabá fyzická připravenost většiny hráčů. Bylo to patrné už v utkání s béčkem Pr. Lhoty, v Hříměždicích to bilo do očí ještě více. Od druhého poločasu až na výjimky  takřka všichni doslova šlapali vodu, mnohým chyběla síla odkopnout míč a to nemluvím o samotném pohybu po hřišti. Nelze se tomu divit, opět až na výjimky členové béčka neabsolvovali fyzickou přípravu a teď se jim to vrací. Co je jim platné, že jako fotbalisti byli lepší než domácí, když vydrží hrát fotbal jen poločas!

Druhou skutečností byly chyby brankáře. Je jasné, že výkony hráčů na tomto postu jsou velmi důležité. Zatímco Z. Dudič byl v Krásné Hoře skvělý, J. Měchura své mužstvo nepodržel. Stejně tak tomu ale bylo i v utkání s béčkem Pr. Lhoty, kdy obě branky padly po hrubkách gólmana. A je nutné dodat, že po chybách daleko zkušenějšího hráče než je Jindra. Jenže se vyhrálo, vše zapomenuto! Tentokrát se prohrálo, může za to gólman! Podle mě se ale s výsledkem dalo i za stavu 3 - 3 něco udělat, jenže to by se hráči museli vrátit ke svému výkonu z prvního poločasu, na to jim ale právě chyběly síly.

Třetí okolností byla stará pravda, která říká, že o výsledku nerozhodli ani tak hráči na hřišti, ale spíš ti, kteří nepřijeli. A že jich bylo tentokrát hodně, takže jsem bez zaváhání souhlasil s tím, aby do stopera šel M. Stupal, kterého odpoledne čekalo utkání v Kr. Hoře! Je zřejmé, že béčko bude každý týden hrát ve zcela jiné sestavě, to bude evidentně bolest tohoto týmu. S tím je třeba ale počítat, musíme být trpěliví, po podzimu ve vedení celou situaci vyhodnotit a říci si, jak dál."

Béčko zajíždí v sobotu do V. Chlumce, první mužstvo v neděli ráno do Dal. Dušník. "Byl bych rád, kdyby někteří hráči áčka, mám na mysli hlavně P. Sochora, M. Poláčka, P. Plívu nebo možná někoho dalšího, béčku v Chlumci pomohli, samozřejmě pokud se dají zdravotně do pořádku a pokud budou moci jet. Co se týká áčka, chci v Dušníkách opět bodovat. Bude to ale těžké. Tento tým jsem letos viděl dvakrát, naposledy o víkendu první poločas ve St. Huti. Snaží se hrát kombinační fotbal, což by nám mohlo vyhovovat, stejně tak skvělé hřiště. Na druhou stranu mužstvo tvoří řada mladých nadějných fotbalistů, které doma určitě někdo doplní z áčka. Takže lze očekávat vyrovnané utkání, věřím, že s dobrým koncem pro nás."