Hrát dvacet minut nestačí

25.01.2011 07:18

Z osmdesáti minut dalšího utkání zimního turnaje ve Střešovicích s mužstvem Krňan (doba byla zkrácena kvůli opožděnému začátku) jsme hráli fotbal jen asi dvacet minut. Po zbytek zápasu jsme byli nepřesní, často jsme chybovali, což bylo vodou na mlýn soupeře, který byl naštěstí zejména v druhém poločase žalostný v koncovce, takže konečné skóre bylo pro nás milosrdné, i když jsme třetí gól soupeři doslova darovali.

"Skutečně, naše hra měla tentokrát hlavu a patu jen asi dvacet minut, a to v druhé polovině prvního poločasu," potvrdil nám trenér mužstva Z. Makovička. "Oba góly byly nádherné, další dva jsme mohli přidat po pěkných kombinacích, bohužel se tak nestalo. Do druhého poločasu jsem prostřídal, za neviditelného J. Mika přišel P. Pazderka, čekal jsem, že se nám kombinace zlepší. Opak byl pravdou. Navíc až na P. Sabona záložníci přestali bránit, takže přetížená obrana začala vyrábět chyby a nebýt střelecké impotence soupeře a vynikajícho výkonu našeho brankáře, který chytil nejméně čtyři vyložené šance Krňan, mohlo být o výsledku rozhodnuto mnohem dřív. A aby toho nebylo dost, sami jsme se pak dorazili vlastencem těsně před koncem. Mohli bychom proto mluvit o smůle, musím ale přiznat, že porážka byla tentokrát zasloužená."

Hra nám připadala po většinu utkání chaotická, jako by se na hřišti pohybovalo 11 jednotlivů a ne tým. "Opět jsem zkoušel, tentokrát i v základu hrálo více béčkařů, než například proto céčku Střešovic," pokračoval kouč. "Bohužel se ukazuje, že některým bude ještě chvíli trvat, než do mužstva zapadnou. Na druhou stranu víc jsem čekal od hráčů širšího kádru áčka, kteří by měli tým táhnout, tentokrát tomu, až na zmíněných dvacet minut, nebylo."

V mužstvu nastoupili čtyři ani ne jednadvacetiletí hráči, jak s jejich výkonem byl trenér spokojený? "F. Šusta v prvním poločase hrál velmi dobře, nabízel se a jeho gól byl doslova výstavní. V druhém poločase, na svém místě pravého záložníka, však odpadl a už tak vidět nebyl. O. Měchura si svoje odehrál, při výtkách spoluhráčů však začne zmatkovat, ale vážnou chybu vlastně neudělal. M. Jiráň byl dopředu lepší než dozadu. To, že si ale dal vlastence, mu v žádném případě nevyčítám, hrál v tísni, v pádu, zkrátka pro něj smůla, to k fotbalu patří. Vyloženě mě zklamal P. Pazderka. Po výborném výkonu proti Přílepům jsem čekal, že naší hru v druhém poločase rozhýbe, místo toho byla jeho hra nepřesná, akce zpomaloval a někdy i nesmyslně střílel z pozic, které dopředu byly odsouzeny k neúspěchu, jakoby měl klapky na očích a nehledal lépe postavené spoluhráče. Navíc se vůbec nevracel, takže soupeř nás ve středu zálohy v druhém poločase snadno přehrával."

Několik hráčů opět nehrálo, proč tomu bylo? "Někteří byli v práci či ve škole, P. Sochora jsem nechal odpočívat, i když na zápase byl, protože z prvních dvou utkání je značně pokopaný, další byl po nemoci. Hráčům do hlavy nevidím a nemám ani doktora, který by hráče proklepal a do hry ho pustil či mu utkání zakázal. Musím spoléhat na zodpovědnost každého z nich. Ale když někdo, jak tvrdí, je nechcípaný čtyři dni, nemůže přece pátý den nastoupit. To si na triko opravdu nevezmu, kór v takovém počasí, jaké v pondělí panovalo. Nejde o mistrák, ale o přípravu. Ta bude ještě dlouhá, takže každý bude mít dost příležitostí si zahrát, samozřejmě, pokud bude chtít."

A s jakým cílem jdeme do utkání s béčkem Střešovic? "Rád bych postavil to nejlepší, co bude k dispozici a samozřejmě bodoval," uzavírá Z. Makovička. "Bohužel bude chybět Burák a Bert, takže opět budeme zkoušet, i když hlavně v rámci kádru áčka. Béčko pak bude tvořit základ proti Čechii Smíchov. Věřím, že hráči se z utkání s Krňany poučí. I prohra je přece k něčemu dobrá, třeba k tomu, aby vrátila některé na zem. "