Fotbal jsme hráli jen deset minut

29.05.2011 22:56

Do utkání se Starou Hutí jsme vstoupili aktivně, brzo jsme také dali vedoucí gól. Jenže pak jsme polevili a po zbytečném faul a správně nařízené penaltě jsme doslova darovali slaboučkému soupeři vyrovnání. Ve druhém poločase se hrálo prakticky jen na jednu bránu, jenže jsme ji snad ani jednou netrefili, takže utkání skončilo nerozhodně 1-1.

Bez P. Buriana pro pracovní zaneprázdnění a lehce zraněného J. Oktávce jsme v úvodu soupeře jasně přehrávali, do jeho šestnáctky jsme se dostávali po pěkných kombinacích a po odvrácení jedné z nich do autu jsme šli do vedení. R. Sojka dlouhým hodem našel stejně jako v Kosově Hoře hlavu P. Sabona a ten nás dostal do vedení. Jenže místo toho, abychom soupeře dorazili, jsme nepochopitelně polevili. Hráči začali sólovat, lehce ztráceli míče, takže jsme soupeři umožnili dostat se do hry. Ten toho využil zásluhou pokutového kopu. Po nepokrytém autovém vhazování sběhl jejich útočník s míčem do pokutového území a P. Sabon místo toho, aby ho vystál, ho podrazil, takže rozhodčí správně nařídil pokutový kop, který Huť proměnila. Do konce poločasu jsme sice byli lepším mužstvem, jenže šance J. Pavlíka, který ač sám ve vápně volil těžký kop přes hlavu, zůstala nevyužita. A když M. Stupal v poslední minutě po nádherné akci po křídle neproměnil milimetrový centr M. Klementa, zůstalo skóre nerozhodné.

To se nezměnilo ani ve druhém poločase, ač naše převaha byla chvílemi až drtivá. Soupeř ale bránil v osmi hráčích, před svou brankou vytvořil  hustý val, který jsme jen s obtížemi překonávali. To proto, že chyběl nápad, překvapivá přihrávka, střela z větší vzdálenosti, lepší zakončení. Nelze říci, že jsme si šance nevytvořili, právě naopak, vždy ale po standardní situaci. Na svých hlavách měli góly hlavně P. Sabon a O. Fafejta, jenže jejich střely šly těsně nad, resp. mimo branku. Korunu všemu dal P. Plíva, když se k němu po rohovém kopu odrazil míč a Petr asi ze sedmi metrů dělovkou místo umístěné střely vysoko přestřelil na něj zívající branku soupeře! Nejblíže ale ke vstřelení gólu byl M. Klement. Po snad jediné povedené kombinaci druhého poločasu se nalevo uvolnil bojovník M. Stupal, přihrávkou pod sebe levačkou našel Mírovu kopačku, jenže tvrdá střela z první trefila jen břevno, od něho se míč odrazil na brankovou čáru a odtud putoval zpět do hry.

Branka: 8. P. Sabon

Sestava: J. Vitásek - R. Sojka, O. Fafejta, P. Kardinál, L. Černý - M. Klement, J. Pavlík (46. J. Oktávec), P. Sabon, P. Plíva (71. R. Fafejta) - M. Stupal, P. Sochor (82. M. Jiráň)