Dobříš - Malá Hraštice 4-1 (2-1)

29.08.2011 07:23

Do utkání s fyzicky vyspělejší Dobříší jsme vstoupili dobře. Zodpovědně jsme bránili, bojovali o každý balón a sami si vytvořili dvě slibné šance. Tu druhou neproměnil Vojta Pavlis, když šel sám na brankáře, jen těsně minul. Pravidlo nedáš, dostaneš, se opět potvrdilo dvě minuty na to, když zpočátku nijak nebezpečná střela z patnácti metrů překvapila našeho brankáře – 1:0. Branka nás nijak nezarazila, pokračovali jsme ve stejném tempu, Dobříš měla o něco navíc, ale zatím nás nijak viditelně nepřehrávala. Přibližně ve 25. minutě jsme inkasovali podruhé, po průniku z pravé strany. Ani tato branka nás nijak nerozhodila, možná spíše motivovala k větší aktivitě. Asi minutu před koncem 1. poločasu jsme dokonce zkorigovali stav na 2:1. Po samostatném úniku skvěle hrajícího stopera Dominika Dvořáka, který přeběhl půlku hřiště, zakončil, brankář vyrazil před sebe a Vojta Pavlis neměl těžké vstřelit gól. Poločas byl 2:1.

Druhý poločas jsme začali ještě bojovněji, v maximální snaze vyrovnat. Šance byly, chyběla pouze přesnost v zakončení a někdy i troška štěstí. V polovině druhého poločasu Dobříšští zvýšili na 3:1 – nikým neatakovaný útočník neměl složitou práci v zakončení. Od této chvíle bylo postupně vidět na našich hráčích, že docházejí síly. Nebylo divu, tempo hry bylo opravdu rychlé a času pro odpočinek málo. I přesto, že naši pořád bojovali, začínala nám chybět přesnost v přihrávkách, dost balónů jsme odevzdali soupeři a domácí nás začali přehrávat. V několika situacích nás podržel brankář Patrik Sysel, který se některými skvělými zákroky vychytal nebezpečné šance soupeře. Krátký už byl na čtvrtou branku Dobříše v páté minutě nastavení. Konečný stav 4:1

Trenér Jan Vitásek: Prohráli jsme důstojně a ze hřiště jsme mohli odejít s hlavami nahoře a pocitem, že jsme na hřišti nechali všechno. Rozhodně se nemáme za co stydět. Prohrát relativně vyrovnané utkání s týmem jako je Dobříš, kde mládež funguje od malička, mají větší rozhled a výběr hráčů ještě bez dvou opor ze základní sestavy rozhodně není ostuda. Kluky musím pochválit, ne jednotlivce, ale celý tým, který fungoval přesně tak jak má. K zápasu přistoupili velice zodpovědně, bojovali jeden za druhého, nic nevypustili, a i když na nich byla později patrná únava, stále usilovali o vstřelení branky. Nicméně, pořád je co zlepšovat, my musíme dál poctivě makat na tréninkách a dívat se jen dopředu. V neděli nás čeká první domácí zápas, a pokud podáme stejný výkon, věřím, že můžeme uspět.

Sestava: Sysel - Šiška Zoček, Dvořák, Hlávka - Vostárek J., Vostárek P., Svatoš - Pavlis V., Kolouch, Holec

Branka: 29. V. Pavlis